Áno sú len tri, možno na prvý pohľad samozrejmé, no dennodenná prax ukazuje, že s nimi počíta málokto. Sú vhodné nielen pre tích čo podnikajú, alebo nad tým uvažujú.

Nekopírujte, vylepšujte

Dnes prísť s vlastným nápadom, prípadne vytvoriť nový segment na trhu je viac než ťažké. Preto sa kopíruje, na čom nie je nič zlé – veď môže byť len jeden shop predávajúci napríklad pneumatiky? Určite nie. A v tomto prípade ide o celkom preplnený trh. Namiesto nie vždy (na zdroje) lacného skopírovania vašej konkurencie sa radšej zamyslite, ako to čo má konkurencia posunúť ešte ďalej. Na novú úroveň. Na niečo čo sa stane vaším náskokom, čo zákazníkov zaujme. Používajte nadhľad a myslite na budúcnosť. Pýtajte sa ľudí čo im chýba, no zároveň by ste ich nemali nútiť robiť komplikované a neprirodzené veci.

Menej nie je vždy viac

Môžete mať dobrú cenu, ale osobne ako zákazník často nakúpim tam kde nájdem aj informácie o produkte či službe. Ak človeku nie je niečo jasné tak hľadá, ak to nenájde u vás pôjde inde. Nemusíte zrazu k všetkému písať Wikipédiu – zákazník zase nemôže byť zahltený informáciami. Riešení môže byť slovníček, alebo ešte lepšie microsite, či článok v relevantnom periodiku, blog znesie toho tak isto veľa.

A pozor, nech to nie sú len technické dáta. Nebojte sa rozprávať, povedať príbeh prečo je dané riešenie dobré. Isté segmenty zákazníkov to strávia lepšie ako tabuľky s dátami. Tvorte obsah a pracujte s ním.

Nerealizujte blbosti

Ak robíte priamo pre zákazníka veci na mieru stojte si za svojim názorom v prípade, že to čo chce sa nestotožňuje s vašou filozofiou alebo predchádzajúcimi skúsenosťami. Snažte sa argumentovať, prečo NIE a priniesť vlastné riešenie daného problému. Niekedy stačí len počúvať, čo treba vyriešiť. Ak si zákazník presadí svoje a je to fiasko, bude to váš zlý obraz. Pretože neho sa budú pýtať "kto ti toto robil?“. Ak ide o rozumného zákazníka dajú sa robiť kompromisy na oboch stranách.