Myslím, že jedným z posledných filmov, ktoré nadväzujú na legendu v podobe seriálu bol Starsky & Hutch. To je ale už zopár rokov. Preto bolo sfilmovanie 21 Jump Street celkom výzvou. Seriál si pamätám ešte ako dieťa keď ho vysielala Nova a ja som naň pozeral namiesto domácich úloh. Takže priznávam, ide aj o nostalgiu.

Schmidt (Jonah Hill) a Jenko (Channing Tatum) na strednej neboli kamaráti, skôr naopak – život ich ale oboch zaviedol na policajnú akadémiu. Navzájom si pomáhajú a stávajú sa policajtmi a aj priateľmi. Ich mladý vzhľad ich ale nakoniec zavedie do jednotky kapitána Dicksona (Ice Cube) na 21 Jump Street.

Takže ako v 80. rokoch v seriáli aj vo filme sa idú policajti v miesiť medzi študentov. Ak keď od času, kedy oni chodili na strednú neubehlo veľa rokov tak sa toho veľa zmenilo. V pôvodnom seriáli sa objavil mladý Johnny Depp a má krátku vsuvku aj tu.

Od filmu som nič neočakával, keďže u nás bol bez proma distribútorov tak aj bral s rezervou. Naprik tomu pobavil, aj keď bol zbytočne natiahnutý a od polovice aj dosť naivný. Napriek tomu kopec scén a hlášok zaujalo, takže ak hľadáte akčnú komédiu na večer môžem len odporučiť. Najmä každému, kto si pamätá na seriál. Dávam 6 z 10.