a som bloger, manager, tvorca, cloud expert, videocaster, mentor, rečník, multipotenciál...

Píšem blog alian.info (alian je nickname) od roku 2003, kde obsah balansuje medzi technologickými a spoločenskými témami. V roku 2011 som zaň bol nominovaný na Google Journalist Award, v 2015 a 2017 sa dostal medzi najlepšie blogy v kategórii IT a inovácie. Od roku 2017 som začal tvoriť video obsah pre vlog.

🇬🇧
You can find more information about me and my activities at www.ferovolar.com

Žijem a pracujem v Bratislave 🇸🇰 🇪🇺

🔥 Čo robím

  • 🌱 business a GTM stratégiu
  • ☁️ cloud a cloud native
  • 🔎 service design a product management
  • 📣 B2B marketing
  • 🤝 sales a business development
  • 🆙 digitálnu transformáciu, projektový management
  • 🎓 prednášam, školím a mentorujem

💙 Môj príbeh

Ako Head of Server Products v najväčšej webhostingovej spoločnosti Websupport som vybudoval Managed services. B2B segment pre CEE region s portfóliom cloud služieb, ktoré firmám pomáhajú dosiahnuť ich ciele v online prostredí. "From scratch" od produktu, cez medzinárodné teamy administrátorov a obchodníkov, až po marketing, nastavenie stratégie a leadership.

Mám dlhoročné skúsenosti aj ako senior DevOps administrator, pomáhal som stredným a veľkým spoločnostiam v dizajne a prevádzke ich riešení: infraštruktúre, cloude, virtualizácii, vysokej dostupnosti, škalovaní a bezpečnosti. Pracoval som s presahom ako do biznisu tak aj technológií, UX a CX.

Vytvoril som prvý a veľmi úspešný online kurz pre Kubernetes a cloud nativne na Slovensku a v Českej republike.

Školím a prednášam ako rečník na konferenciách. Produkujem a moderujem diskusie s profesionálmi a expertmi Tech Talks a s inšpiratívnymi ľudmi #dobremyslienky.

Mám rád fotografiu, umenie a dizajn, kaligrafiu, dlhé prechádzky, čaj, MTB, knihy, cestovanie, minimalizmus, dobré jedlo a hudbu z vinylov.

⚒️ Projekty

Aktuálne intenzívne pracujem na Cloudsulting, čo je platforma pre technologické vzdelávanie a mentoring z oblasti cloudu, kontajnerov a Kubernetes. Ďalej štúdio Starworks zamerané na service design, biznisovú stratégiu a soft skills. A vyvíjam cloud platformu Start Applications pre vývojárov.

Komunitné projekty ako MongoDB.sk, weblogy.sk a týždenný výber zaujímavostí weekly.sk. S kamarátmi som založil neziskovú organizáciu Patapuf. Som šéfredaktorom KUULTUR MAG. Vytvoril som Bullshit Detector na boj s fake news a konšpiráciami. Bol som pri zrode vydavateľstva Gergaz a webu Heroes.sk pre rozhovory s ľudmi, ktorí posúvajú Slovensko vpred.