Vlog


Sleduj ma


Twitter


400 tisíc ľudí na Slovensku dosiahlo vrchol ľudských potrieb

Myslím, že málo čo popíše lepšie človeka ako Maslowova pyramida. V podstate je to návod na rozvoj ľudstva. Americký psychológ Abraham Harold Maslow ju publikoval v roku 1943.

Ide o päť skupín potrieb – od fyziologických ako potreba jesť, piť a dýchať, spať atď. cez istoty (zdravie, práca, rodina) po potreby priateľstva a uznania. Nad ne sa stavajú aj duchovné potreby. Čiže ak človek nemá čo do úst, alebo čo piť len ťažko bude viesť filozofické debaty. Bezďáci s čučom to vedia, ale preto, že majú to čučo.

Keď sa hovorí o niekom, kto je za vodou tak patrí do horných 10 tisíc. Ak štatistiky tvrdia, že stotisíce ľudí žijú na hranici chudoby je to nič oproti číslu 400 tisíc.

Toľko sa totiž nazbieralo podpisov, vďaka ktorému bude budúci rok referendum. Povedal som si, že budem mlčať, že toto bude osobná vec každého. Ale už samotné referendum toto porušuje, takže môžem aj ja. Prezident vyzval na tolerantnosť a neútočenie. Otázky ako zo stredoveku si ale zasluhujú odvetu.

Našla sa totiž silná väčšina, ktorá dávno vyriešila otázky chudoby, nezamestnanosti, vzdelávania, násilia na deťoch a ženách, zdravotnej a sociálnej starostlivosti, rozkrádania tohto štátu a asi aj dlhovekosti, blahobytu a možno celosvetového mieru. A asi dosiahla aj osvietenia.

Nijak inak si nedokážem vysvetliť, že toto všetko preskakujú a idú ľuďom zasahovať do ich osobného života a dokonca ich obmedzovať či rýpať do ľudskej dôstojnosti. Toto tu už predsa bolo. Čo bude nasledovať? Ich označovanie?

Ešte jednou vetou o sexuálnej výchove. Vynechať ju v dobe, keď je porno dostupné na jedno kliknutie (aj na mobile), otvorenie bulvárneho denníka či zapnutie komerčnej TV je minimálne nezodpovedné.

"Milovať budeš svojho blížneho ako seba samého!" hovorí moja cirkev, ktorú som si dobrovoľne nevybral a má toto triedenie ľudí na svedomí. Cirkev som už dávno opustil, ale viera mi zostala. A tá mi vraví, že je samozrejmosťou sa referenda nezúčastniť. Judáš bol len jeden a stál 30 zlatých, teraz ale všetci zaplatíme 6,3 milióna eur. Tie peniaze si viem aj inde predstaviť. Časy sa menia...


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

EÚ má kvótu na video obsah – z jej produkcie ho musí byť aspoň 30 %

Európskym parlamentom prešla smernica, aby všetky audiovizuálne platformy prinášali 30 percent obsahu vyprodukovaného v EÚ. Ak prejde Radou, tak začne

15 vecí, ktoré mi dalo 15 rokov blogovania

15 rokov je vek v ktorom vás v reálnom svete ešte stále neberú vážne. V tom internetovom ste dinosaurus. A ak dožijeme ďalších 15 rokov, tak sa budeme

Ak by mestá na Slovensku boli veľké ako na Facebooku, tak najväčším je...

Že vraj je už každý na Facebooku, tak som sa na to pozrel. Pokiaľ ste troška angažovaní a sledujete, čo sa okolo vás deje tak skôr či neskôr príde na

Publikované 03.12.2014

Zdieľaj článok

TOPlist TOPlist