Dňa 8. septembra 2004 sa v kine Istota v Bratislave konala konferencia Microsoft TechNet Jeseň 2004. Kedže program bol pre mňa dosť zaujímavý tak som sa rozhodol, že pojdem. No teraz sa tu pokúsim zhrnúť ako bolo a o čo išlo. Na akciu some sa vybrali už pomaly v našej pravidelnej IT geek zostave: Pika, dr_bIOs a moja maličkosť. Registrácia účastníkov začala o pol deviatej a my po malých problemoch v komunikácii, kde sa vlastne stretneme sme dorazili pár minut po pol. Prvá vec ktorá každého určite zaujala boly tie stvorenia v červených tričkách za čo má Microsoft určite plus. Po registrácii sme nafasovali nejaké tie cédečka, prospekty, program konferencie a registračný formulár.

Prvý slajdy začal pár minút po deviatej hodine a mal názov Prehľad nových a pripravovaných produktov. Myslím, že názov je jednoznačný. O pol desiatej začla téma Microsoft Internet Security And Acceleration Server 2004 (ISA 2004) – základný prehľad produktu, vec na ktorú som sa dosť tešil. Pre neznalých ide o aplikačný firewall, proxi a VPN server v jednom. Prezentácia bola výborná, medzi pribalenými cdčkami je aj 120 dňová verzia, takže určite nezabudnem vyskúšať, a tiež čo to popíšem. Tento slajd sa trošička pretiahol, po ňom následovala tiež zaujímavá vec Windows XP Service Pack 2. Kedže som dlho váhal, či inštalovať alebo nie tento slajd mi dal odpovede na väčšinu otázok. Čo mňa osobne presvedčilo, bola kvalitnejšia správa bezdrôtovách sieti a bezpečnejší IE a Outlook Expres. Niekoľko minút po 11 hodine bola dosť očakávaná prestávka, kino sa brutálna rýchlo vyprázdnilo a začla tlačenica na kávu a koláče. Po prestávke o pol dvanástej začla prezentácia Technológia Microsoft Sharepoint. Prezentácia bola väčšinou braná zo strany správcu systému. Bola predvedená inštalácia, správa ale aj používanie celého systému. Podľa pomalého vyprázdnovania kina ešte počas prezentácia bolo jasné že bude následovať obed. Bageta. Počas prestávky sme vymenili formuláre za cd zo servis packami pre Win XP a Office 2003. Kedže dr_bIOs bol pomerne nedočkavý na pivný atak a mne tiež pomerne stačilo tak sme usúdili, že Virtual Server 2005 – konsolidácia prostredia Windows Server bude posledný slajd, čo uvidíme. Išlo o predstavenie nového produktu, ktorý má byť uvedený v najbližšej dobe. Krátko po štrnástej hodine sme konferenciu opustili. Tak nám ušliel systém Microsoft Operations Manager a téma Ako riešiť problémy sprevádzkou infraštukúry vo vašej spoločnosti.

Všetky slajdy boli v Českom jazyku. Celú akciu hodnotím pomerne kladne, prednášky boli pomerne zaujímavé. Doporučenia typu „nemúsite si kupiť zrovna náš produkt, ale mali by ste lebo je najlepší“ som očakával a samozrejme patrí k podobným komerčným akciám.