Ešte začiatkom roka som v nejakom IT časáku našiel poukaz na tvorbu skinu pre notebook na skinzone.sk. Samozrejme že na stole sa mi v tom bordeli stratil, no nedávno som ho víťazoslávne ako archeológ opäť objavil tak som si povedal prečo to neskúsiť. Pokusným králikom mal byť môj 12 cólový MSI S271. Keďže ide skôr o zariadenie konzervatívnym dizajnom hľadal som niečo decentnejšie. Najprv som uvažoval o vlastnej tvorbe, nakoniec som sa rozhodol pre zeleno-žltý fraktál v tmavých odtieňoch. Samozrejme, že môj typ notebooku som medzi tými pre ktoré sú už veľkosti skinov predpripravené nenašiel. Je ale možné zadať vlastné rozmery, veľa typov má v strede nejaké vystúpené logo – to bol aj môj prípad – je možné ho nechať vyrezať. Pred objednávkou som sa riadil príslovím 2x meraj a raz rež. Nakoľko ide o pomerne oblý predmet nebolo to 2x „ízy“. No viac som sa obával toho lepenia.

Skin prišiel poštou na dobierku asi po 3 týždňoch. Balenie v tube bolo zvládnuté na výbornú, dokonca bola zapečatená. Obsahovalo len skin a grafický návrh z ktorého som bol jeleň. Tak som zamieril na web výrobcu a tam hľadal how-to. Notebook som najprv decentne vyčistil technickým liehom, následne som odlepil prečnievajúce konce fólie, potom ich odstrihol aby približne skin sedel k notebooku. Podľa dodávateľa som prilepil jednu hranu a pomaly pritláčal fóliu s tým že podklad sa odlepoval. Všetko bolo super, len keď som sa dostal do stredu k logu MSI tak mi to o nejaký milimeter nesedelo. Prúser. Tak som to strhol a začal od stredu – to už bolo lepšie. Logo sedí aj dve strany, no ďalšie dve celkom ušli mimo. Fólia vyzerá veľmi odolne, no pri prvom stŕhaní sa určite roztiahla. Dôležité je fóliu lepiť pomaly a handričkou pritláčať aby sa netvorili bubliny. Mne sa to podarilo bez jedinej, ale po pár minútach sa nejaké objavili – dá sa to vyriešiť špendlíkom.

Myslím že skin vyzerá dobre a je kvalitne spracovaný – len finálny výsledok záleží od majiteľa samotného notebooku. Treba si na to vyhradiť dosť času a nervov. Zároveň chápem, že pre niekoho je to gýč a nič také by si na notebook nedal. Je to vec vkusu. Tak isto odstraňovanie je jednoduché a fólia po sebe nič nezanechá. Ja som v celku spokojný – na prvý pokus dobré, nabudúce skúsim niečo z vlastnej produkcie.