Vlog


Sleduj ma


Twitter


Alexa rank – čo to je a tipy ako ho vylepšiť

Treba začať tým, že za všetkým stojí Alexa Internet, Inc. - spoločnosť ktorá patrí momentálne pod Amazon.com. Založili ju v roku 1996 by Brewster Kahle a Bruce Gilliat, názov má v sebe niesť odkaz na Alexandrijskú knižnicu – najväčšiu studnicu vedomostí.

Aj vďaka tejto spoločnosti vznikol archív „internetu“ a v roku 1998 spoločnosť darovala 2TB archív Library of Congress. O rok neskôr ju kúpil spomínaný Amazon za 250 miliónov dolárov. Nasledovalo celkom divoké obdobie žalôb, redizajnu, zmeny hodnotenia stránok a podobne.

V súčastnosti Alexa funguje ako indexovací nástroj pomocou robotov ale aj na základe spätnej väzby z Toolbaru. To je kapitola sama o sebe – je dostupný pre najrozšírenejšie prehliadače a kvôli nie zrovna kóšer prístupu ho mnoho antivírov považuje za malware.

Podstatné je, že od roku 2005 je dostupné API a množstvo hodnotiacich webov a online služieb berie Alexa rank ako dôležitú informáciu. Určite ste naň narazili, no a ak sa tak stalo tak určite ho chcete mať čo najnižší. Či už ten globálny alebo v danej krajine.

No ako ho znížiť? Presný návod neexistuje no je niekoľko tipov ako s tým niečo spraviť:

Možno sa pýtate či sa to oplatí a stojí to za tú prácu. Moja odpoveď je áno aj nie. Na slovenskom internete som nemá príliš cenu riešiť, možno pri hladkaní ega áno. Pri tých zahraničných weboch a rôznych testoch už áno. Voľba je na vás.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Ako sa robí softvér na mieru (Radek Tančouz, RTsoft) | Tech Talks

Uvažujete nad softvérom na mieru? Či už ako tvorca alebo klient? Zorientovať sa v tejto problematike nie je vždy jednoduché - nech už premýšľate, ako

Čo so starým WordPress webom? | VLOG #91

WordPress je super. Ale občas sa stane, že web, ktorý na ňom prevádzkujete je zastaralý. Nemyslím teraz vizuálne či obsahovo, ale že napríklad šablón

Ako sa robí európsky webhosting (Tomáš Srnka) | Tech Talks

PHP webhosting je najobľúbenejším a jedným z najdostupnejších spôsobov, ako vyvíjať a aj prevádzkovať webové stránky a online služby. Čo to obnáša z

Publikované 17.11.2011

Tagy

webSEO

Zdieľaj článok

TOPlist TOPlist