Vlog


Sleduj ma


Twitter


Alexa rank – čo to je a tipy ako ho vylepšiť

Treba začať tým, že za všetkým stojí Alexa Internet, Inc. - spoločnosť ktorá patrí momentálne pod Amazon.com. Založili ju v roku 1996 by Brewster Kahle a Bruce Gilliat, názov má v sebe niesť odkaz na Alexandrijskú knižnicu – najväčšiu studnicu vedomostí.

Aj vďaka tejto spoločnosti vznikol archív „internetu“ a v roku 1998 spoločnosť darovala 2TB archív Library of Congress. O rok neskôr ju kúpil spomínaný Amazon za 250 miliónov dolárov. Nasledovalo celkom divoké obdobie žalôb, redizajnu, zmeny hodnotenia stránok a podobne.

V súčastnosti Alexa funguje ako indexovací nástroj pomocou robotov ale aj na základe spätnej väzby z Toolbaru. To je kapitola sama o sebe – je dostupný pre najrozšírenejšie prehliadače a kvôli nie zrovna kóšer prístupu ho mnoho antivírov považuje za malware.

Podstatné je, že od roku 2005 je dostupné API a množstvo hodnotiacich webov a online služieb berie Alexa rank ako dôležitú informáciu. Určite ste naň narazili, no a ak sa tak stalo tak určite ho chcete mať čo najnižší. Či už ten globálny alebo v danej krajine.

No ako ho znížiť? Presný návod neexistuje no je niekoľko tipov ako s tým niečo spraviť:

Možno sa pýtate či sa to oplatí a stojí to za tú prácu. Moja odpoveď je áno aj nie. Na slovenskom internete som nemá príliš cenu riešiť, možno pri hladkaní ega áno. Pri tých zahraničných weboch a rôznych testoch už áno. Voľba je na vás.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Zaujímavé vylepšenia vo WordPress 5.5

Aj keď je vonku zostavenie WordPress 5.5 Beta 1, ktoré je stále pod aktívnym vývojom, tak už teraz prináša ochutnávku toho čo finálna verzia 5.5 prine

Jarné upratovanie na webe | VLOG #80

Určite aj vy máte weby, ktorým nevenujete tú najvyššiu pozornosť a dennu starostlivosť. Je dobré sa im ale venovať aspoň pár krát do roka a vyťažiť z

NGINX s QUIC a HTTP/3

Spoločnosť F5, ktorá stojí za webserverom NGINX preň oznámila Technology Preview s integráciou QUIC a HTTP/3. Znamená to prípravu na príchod nového št

Publikované 17.11.2011

Tagy

webSEO

Zdieľaj článok

TOPlist TOPlist