America Online si do svojho portfólia priráta najnovšie technologický portál TechCrunch. Ten mal byť odkúpený za viac ako 30 miliónov amerických dolárov. Tým sa len potvrdzuje stratégia AOL opäť sa stať lídrom vo svete spravodajstva.

TechCrunch v znikol  v roku 2005 ako blog zameraný na nové technológie a analýzy. Veľmi rýchlo pochopil záujem čitateľov o startupy a ich profily zaradil na svoje stránky. Zakladateľom je Michael Arrington, ktorý aj po akvizícii má zostať na čele TechCrunch.

Na začiatku som spomenul, že AOL sa opäť prebúdza a chce byť silným hráčom na trhu. Táto pozícia mu isté obdobie patrila, no posledné desaťročie sa o veľkej sláve hovoriť nedá. AOL patrí pod hlavičku Time Warner, keďže aj s médiami a ich budúcnosťou to je momentálne dosť turbulentné tak opäť funguje samostatne. Dôvod je jasný – ak by sa niečo stalo tak to neschytá Time Warner kompletne.

Každopádne TechCrunch je silnou značkou medzi technologickými webmi. Nedá mi nespomenúť, že AOL už jeden podobne populárny web kúpila – áno mám na mysli Engadget. Aby som bol úplne presný tak ho kúpila Weblogs, Inc. ako divízia AOL a zaradila medzi 90 ďalších blogov po roku fungovania. Som zvedavý či aj vďaka TechCrunch podarí America Online opäť vyšplhať na mediálne a zábavné výslnie.