Začnem rovno bez obkecov. Žilina opäť posunula latku dosť vysoko. Napriek tomu, že počasie nebolo zrovna ideálne tvrdím, že tá sobota bola pekným dňom. Vlastne na počasí vôbec nezáleží ak väčšinu dňa máte stráviť vo vlaku alebo na Stanici.

Aj keď sa vypravoval sponzorský bus z Brna ako spôsob dopravy som zvolil vlak – chcel som pokecať s pár priateľmi, prebrať menej aj viac vážne témy a bola to správna voľba. Aj z tohto dôvodu som Barcamp poňal inak – menej prednášok a prezentácii a viac networkingu. A to sa podarilo. Na žiadnom inom podujatí som sa nestretol, nezoznámil a neporozprával s toľkými ľuďmi z Twitteru či blogu.

Samozrejme niečo málo som z programu zachytil, takže čo ma zaujalo:

  • Pali Ondráš rozprával o pre mňa novom SilverStripe CMS. Názov som zachytil dávnejšie kvôli jeho výskytu v rôznych rebríčkoch obľúbenosti CMS, no do styku som sa sním nedostal. Dobré vedieť, že sa tomu niekto venuje – viac na silverstripe.sk
  • Seriál, ktorý ma Peter Druska na zajtra.sk o vývoji na iOS mám celkom rád. Prednáška bola pre mňa ale celkom sklamaním. Nie kvôli obsahu, ani forme – tie boli tradične super – no kvôli jeho prístupu. Peter miluje vývoj, no kašle na marketing, promo, sociálne siete a aplikácie sa tak nedostávajú do povedomia, nesťahujú a Peter je smutný. A to je škoda – no plány má veľké, takže som zvedavý na najbližšiu prezentáciu. S optimistickejšími výsledkami.
  • Keďže sa obed mierne pretiahol tak z prezentácie Cenzúra - nástroj na kontrolu kvality obsahu? od Jakuba Ondrušeka som zachytil len koniec, no podľa reakcii išlo o zaujímavú temú.
  • Martin Charvát je veľmi dobre známi marketingový guru z môjho obľúbeného Websupport-u. Rozprával na tému Spriatelené grafy markeťáka. Mňa to dostalo. Niesom markeťák, no fakt dostalo. Fajn príklad ako používať niečo čo sa zdá v praxi nepoužiteľné.
  • Peter Kučerka  Sral na sociálne médiá. Nie doslova, no tak metaforicky. Mal šarmatnú asistentku a kreslené slajdy. Nakoniec zadrel, že ho nemáme počúvať a máme si to robiť po svojom, takže asi tak.
  • Nasledovala tombola v ktorej som vyhral super stand na iPhone. Brat mal veľkú radosť. Cien bolo veľa, výhercov nejako málo takže to pomaly odsýpalo a opäť som sa ponáhľal na vlak domov. Ako som povedal vydarená sobota.

Touto cestou chcem poďakovať organizátorom aj každému, kto nejakým spôsobom prispel k tomu že Žilinský BarCamp sa koná. Vďaka.

Na záver si nechávam všetkých, koho som v Žiline stretol, pokecal alebo aspoň si sním potriasol rukou. Tešilo ma a rád som vás videl. Tak možno na nejakom podobnom podujatí dovidenia.

Peter Tomašovič - Podnikanie sa rodí v inkubátore
Foursquare samolepky, Braňo sa nimi oblepil celý. Aj s jeho notebookom.