Vlog


Sleduj ma


Twitter


DP v Bratislave každou zmenou dokazuje, že úroveň MHD má ešte stále kam klesať

Nemôžem si pomôcť kto a na základe čoho robí zmeny v bratislavskej MHD. Každou zmenou mám totiž veľmi silný pocit, že za tým stojí človek ktorý v živote žiaden dopravný prostriedok MHD nepoužil.

Od 1. januára 2009 bude mať Bratislavá nový cenník lístkov. To sa dalo samozrejme očakávať už len s prechodom na Euro. Ceny treba zaokruhliť tak aby boli použiteľný automaty na lístky. Že sa ale bude meniť aj „funkčná“ stránka lístkov cestou späť som nepredpokladal. Prestupný 10 minútový lístok bude zrušený a nahradený neprestupným 15-minútovým. Cena bude o 1,10 Sk vyššia. Polhodinový prestupný lístok bude zrušený a namiesto neho bude 60-minútový tak isto prestupný. Cena zaň bude o 3,10 Sk vyššia.

Zvýšenie ceny nevidím tak strašne. Skôr ma úplne zaráža zavedenie neprestupnosti u štvrťhodinového lístka. To je výrazný krok späť. Kto používa MHD každý deň vie že v Bratislave treba dosť improvizovať. Osobne radšej prestúpim alebo sa presuniem niekam pešo než Čakať štvrťhodinku na spoj ktorý nemusí vôbec ísť. Ako príklad uvediem spoj číslo 50 z Ružinova do Auparku. Minulý týždeň som ho využil 2x a vždy meškal. Druhý raz dokonca 25 minút a prišiel totálne natlačený.

Zachitil som aj nejaké informácie o kupovaní lístkov cez SMS. Služba má byť ale výrazne drahšia. Ďalším mínusom je vraj aj nutnosť zakúpiť lístok niekoľko minút pred nastúpením. Čo pri presnosti spojov je tiež nepoužiteľné a cestujúci je okrádaný za službu, ktorá mu nieje poskytnutá. Dosť som zvedavý ako to nakoniec s platbou cez SMS bude.

Stav MHD celkom výstižne komentoval aj eMDi v jednom svojom videoblogu. Išlo najmä o informácie o blokovaní stránky iMHD.sk pre zamestnancov dopravného podniku a kvalite koľajníc v Ružinove. Na imhd.sk ma nedávno zaujala správa, že revízori budú fungovať od októbra po novom – ich nove čítačky budú mať online internetové pripojenie a umožnia počas kontroly tarifného vybavenia cestujúcich vykonať aj kontrolu platnosti OP pri udelení úhrady a následného spísania hlásenia o porušení tarifno-prepravných podmienok, čím sa odstráni jeden z vážnych problémov pri prepravnej kontrole. Mňa by celkom zaujímalo ako to je s poskytovaním osobným údajov revírom. Odkedy majú právo ich kontrolovať – doteraz bolo potrebné na to privolať policajta. Tak isto je zaujímavá aj informácia, že budú mať (majú) prístup k nejakej databáze s takýmito informáciami.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Maker Faire bude tento rok aj v Bratislave

Prvou tohtoročnou informáciou, ktorá sa tu objavila bolo, že Praha opäť privíta bastličov a kutilov na Maker Faire a ja som veľmi rád, že na pomyselnú

Poznámky zo SUSE Expert Days 2019

V utorok 4. júna 2019 sa konalo v poradí už štvrtý ročník SUSE Expert Days v Bratislave, konkrétne v priestoroch Vodárenského múzea. SUSE Expert Days

Prezradím ako vznikal nástroj na boj proti hoaxom a fake news | VLOG #51

Pripravil som si (ne)technické rozprávanie, ako vznikalo rozšírenie pre prehliadač Chrome, ktorý pri návšteve webu s nedôveryhodným obsahom označí st

Publikované 29.09.2008

Zdieľaj článok

TOPlist TOPlist