Fajn podujatie nemusí byť len koncom týždňa, klasická rozbíjačka. Zaujímavý večer sa môže konať aj napríklad vo štvrtok. Ako náhodou napríklad tento štvrtok :) Po po Žiline a Košiciach totiž multižánrové podujatie Voices Live zavítalo aj do Bratislavy. Konkrétne do divadla Heineken Tower Stage (Tower 115, Pribinova 25).

Program začal krátko po 19. hodine a v pláne boli dve hodinky moderovaného programu so štyrmi videofilmami zo sérií Nápad sa ráta, Svet sa nás týka a Hudobné úlety z produkcie Voices. Nebolo to ale len o premietaní ale filmov ale aj hudbe a živých hosťoch.

Voices Live v Bratislave
Voices Live v Bratislave

Prvým hosťom bola Natália Blahová a rozprávala o náhradných rodičoch, premietal sa dokument o Bielrousku. O pomeroch v Srbsku rozprávala fotografka Olja Triaška Stefanović. Rozhovor s Lacom Ďurkovičom som už nestíhal, lebo posledný vlak nečaká. Tak isto ani čítačku.

Po hudobnej stránke bolo tiež čo počúvať – naživo zahrala skupina Longital a aj veľmi talentovaný producent experimentálnej elektroniky GLGN v spolupráci Jimmym Pe(e) a Kasioboyom. Práve GLGN alebo ak chcete Galgan bol pre mňa ťahúňom na tento večer. Produkciu toto mladého pána dobre poznám už pár rokov, tak isto jeho počiny s netlabelom GergazRec. Tak isto som mohol nahliadnuť do zákulisia výroby projekcie, čo je tiež super a o jej producentovi budeme tiež určite ešte počuť. Dúfam, že práve podujatie Voices Live bude tým pravým odrazovým mostíkom.