Google Gmail pridal možnosť skinovania len nedávno, teraz prišla na radu ďalšia služba tejto spoločnosti a to Reader. Ten však nemá možnosť vyberať si grafickú tému z viacerých vytvorených ale nová – odľahčenejšia a prehľadnejšia bola spustená na každom účte.

S novým grafickým lookom prišlo aj niekoľko funkčných zmien – teraz je možné napríklad skryť počet neprečítaných článkov. Priznám sa že ta tísícovka ma neraz strašila, no zatiaľ nechávam počítadlo zapnuté. Určite máte kanály ktoré odoberáte rozdelene do nejakých kategórii. Google spravil niekoľko takýchto balíčkov s témami ako Správy, Spoločnosť, Zdravie a ďalšie ktoré obsahujú niekoľko kanálov. Nemusíte teda pridávať po jednotlivých RSS kanáloch ale môžete skúsiť celý predpripravený balíček tzv. feed bundle. Samozrejme je možné ho dodatočne upravovať ako tie ktoré už máte pridané.

Ďalšie novinky a možnosti sú spomenuté na oficiálnom blogu googlereader.blogspot.com. Mne sa hlavne nový dizajn Google Readera páči a som rád, že samotný Google na túto svoju službu nezabudol.