Ako inak by sa dalo nazvať to čo je a sa deje na Bratislavskej hlavnej vlakovej stanici. Jednoducho humus. Na to, že Bratislava je križovatkou vlakov ako do Čiech, Maďarska a Rakúska, tak by som si tú stanicu predstavoval úplne inak. Veď keď človek sem príde prvý krát sa mu musí zdvihnúť žalúdok a akú predstavu potom získa o samotnom hlavnom meste republiky do ktorého pricestoval vlakom.

Po orientačnej stránke myslím, že ani cudzinec, ktorý tu je prvý krát alebo človek ktorý cestuje vlakom raz za rok sa nestratí. Toto je asi jedno jediné pozitívum. Veď po celom areály je neuveriteľný zápach. Keď stojíte v hlavnej čakárni, tak si dajte veľký pozor aby ste čo-to od nejakého holuba, či iného vtáčika neschytali. Tie sú tam asi už nadobro zahniezdené. Ak sa ponáhľate na schôdzku tak vám asi takéto "pokrstenie" veľa šťastia neprinesie. Ďalšia vec čo mi vadí je to neuveriteľné množstvo bezdomovcov na každom kroku. Sú všade kde pozriete. To že si pôjdete sadnúť hore do čakárne naozaj nehrozí. Tu si každý už našiel svoje lukratívne a v týchto zimných mesiacoch teplučké miestečko. Takže vám nestáva nič iné ako sa ísť do zimy postaviť na perón alebo sa nechať osierať vtákmi.

Samotnú kvalitu a výšku cestovania a cestovného vlakom radšej vynechám, to je na samostatný spot. Si pamätám, že ešte také tri štyri roky dozadu to také strašné nebolo. Je to hamba.