Vlog


Sleduj ma


Twitter


Ihrisko žihadielko, domobrana a náklady obetovaných príležitostí

Na viacerých FB stránkach, ktoré spravujem sa objavili výzvy na hlasovanie za ich mesto v súťaži Lidl Ihrisko žihadielko. Samozrejme som ich pomazal až som raz dostal pozvánku do jednej Facebook skupiny, ktorá sa tejto súťaži venuje a naháňa za ňu hlasy.

V podstate ide o to, že v roku 2016 postavil Lidl 10 ihrísk Žihadielok v celkovej hodnote 870 000 € a teraz je možné vyhrať ďalších 10. Treba sa prihlasovať cez mail, alebo FB profil a každý deň hlasovať či lietať so včelou kvôli ďalšiemu hlasu. Nie som cieľovka, takže marketingovo to nebudem extra hodnotiť, no je to u mňa niekde na úrovni provoplánových nápadov.

Ale kopec ľudí sa k tomu stavia ako k triednemu boju a názvami skupín ako Žihadielko pre SENICU! Nasi politici by ho nepostavili ani za 20 rokov! to celé len začína. V skupinách padajú múdrosti typu:

Svoj potenciál vycítila aj domobrana a spustila letákovú činnosť, za čo si samozrejme vyslúžila pochvalu. Podľa niektorých skupín tomu ľudia venujú hodiny, fotia deti po polnoci ako lietajú s včelou a „bojujú“. Ak vám zbieranie vrchnákov od PET fliaš prišla ako najväčšia šialenosť, tak toto je úplne iný level.

Nemám rád nekonštruktívnu kritiku, tento raz si pomôžem niečim čo sa volá náklady obetovaných príležitostí. Je to o tom ako nakladáme so svojimi investíciami, či už sú to peniaze alebo aj čas. Napríklad, keď večer pôjdeme do kina, vzdávam sa možnosti pracovať a tým som obetoval príležitosť zarobiť. Vyhrať v takejto súťaži je relatívne a pomerne náročne, stojí to čas aj energiu. Myslím, že sa jedná o desiatky možno až stovky eúr premrhaných na jednom súťažiacom. Ale držím sa pri zemi a cením si to napríklad na 4 eurá.

Súťažné skupiny miest majú tisíce členov: Handlová 6600+, Senica 6300+, Malacky 3000+, Trenčín 6000+, Brezno 4000+ a tak ďalej. Vo veľa skupinách sa konajú súťaže, kde podnikatelia dávajú ceny v hodnote desiatok až stoviek eúr. Viete, čo by bolo krásne? Keby sa ľudia vo svojom meste spojili a dokázali by niečo takéto spraviť aj bez súťaže.

Pozemok má každé mesto, náklady na jeho revitalizáciu by pokryli podnikatelia. A samotné ihrisko? Ak by člen skupiny prispel sumou (spomínané 4 eurá), tak sme niekde od 12 do 79 tisíc eúr. Otvoril som svoj obľúbený vyhľadávač a pokúsil sa zistiť, čo sa dá kúpiť nie zrovna v najlacnejšom shope pre ilustráciu za 12 tisíc:

Lenže to by sa na to musel niekto podujať, ale to je príliš mimovládkové a slniečkárske. A to sa pri tejto cieľovke nenosí.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Na Slovensku lajky ešte život nezachraňujú, ale videá eurofondy áno

Keď som to prečítal na irozhlas.cz hneď ma napadli rôzne vtipy. Ako Ježíš sleduje počty lajkov (páčikov) na Facebooku a podľa toho pomáha. Alebo ako

Mal by štát „kúpiť“ zamestnancov Wirecard?

Matovič a Remišová dnes oznámili, že by zo zamestnancov Wirecardu urobili štátnu IT firmu v Košiciach. Je to dobrý nápad, alebo nie? Wirecard je (bola

7 videí, ktoré sa oplatí vidieť pred parlamentnými voľbami 2020

Všetky videá sú občianskou aktivitou, ani jedno nie je prácou politickej strani či hnutia. V roku 1989 vystúpil Dežo Ursíny vo Valašskom Meziříčí na f

Publikované 06.02.2017

Tagy

komentár

Zdieľaj článok

TOPlist TOPlist