Americký film režiséra Johna Gulagera Krvavá hostina (Feast) z roku 2005 mal byť zmesou troch žánrov – a to hororu, thrilleru a komédie. Príbeh sa odohráva ďaleko od civilizácie v bare, kde skupinu stáleho osadenstva prekvapí zakrvácaný muž. V tom momente začína boj o holý život každého z nich. Spomínaného muža totiž prenasleduje zabijácke monštrum. Sú prvé obete na životoch a začínajú tiecť potoky krvi. Všetko má rýchly spád a je celkom komplikované popísať všetky zápletky.

Za scenárom nehľadajte žiadnu hlbokú pointu, za to sa môžete tešiť na pár zaujímavých hlášok miestnych típkov, stvorenie aj počatie mutanta v priamej akcii a hlavne sexi hrdinky vo veľmi tesných tričkách so zbraňou v ruke. Tak isto sa nedozviete odkiaľ sa mutanti vzali a o či im ide – to všetko je nepodstatné. Od Krvavej hostiny som nič nečakal a ani som nič nedostal. Chcel som len zábavu a tú som do istej miery aj dostal. Jediným sklamaním pre mňa bolo, že veľa scén sa dalo natočiť inak – oveľa vtipnejšie. A svoju teóriu mám aj o pôvode celého filmu – určite pôvodným zámerom bolo natočenie seriózneho filmu. Len sa to tvorcom nejak zvrhlo a tak to ospravedlňujú tým, že od začiatku to mala byť paródia. Moje subjektívne bodové hodnotenie 4 z 10. Nieje to film pre každého, ale na nič sa nehrá a dá sa priňom celkom dobre odreagovať.

V hlavných úlohách: Krista Allen, Balthazar Getty, Josh Zuckerman, Clu Gulager, Jason Mewes, Henry Rollins, Gary J. Tunnicliffe a Eric Dane.