Tak nejako si nechávam čistú hlavu na technické veci a momemtálne sa nehrniem do žiadnych projektov. Pripravil som si menší ( zatiaľ trojdielny) seriál o netradičných športoch, aktivitách a záľubách.

Dnes by som si rád vzal na paškál le parkour. Toto slovíčko pochádza z francúzskeho jazyka a prekladá sa ako umenie pohybu. Na úvod musím povedať, že le parkour osobne nerobím. Dostal som sa k informáciám o ňom totálne náhodou, lebo prvý web, ktorý spomeniem je práve oficiálnym webom o le parkour na Slovensku, používa výborné fórum PunBB o ktorom som hľadal informácie.

Čo to teda le parkour je? Je to šport pri ktorom sa bežec snaží prekonávať mestské prekážky (múry, steny, zábradlie, ...) iba pomocou svoje obratnosti a mrštnosti. Teraz už viete že nebudete potrebovať žiadne športové náradie, len kvalitnú obuv a pohodlné oblečenie. Pre tých, ktorý si to nejako nedokážu predstaviť ide o také výkony, aké podával napr. Neo v Matrixe – behanie po stenách, preskakovanie striech a podobne. Musím začínajúcich športovcov upozorniť, že ide o pomerne fyzicky ale aj psychicky náročnú záležitosť, ktorá sa nedá naučiť zo dňa na deň. Preto nesiete zodpovednosť za všetky zranenia a škody svojím počínaním spôsobené! Doporučujem začať na už spomenutej first Slovak parkour site - tu sa dozviete základné informácie, k dispozícií je taktiež fórum a galéria. Ďalšie zaujímavé linky: