V takomto nejakom duchu sa dá hovoriť o podujatí LIVEPARK, ktoré sa uskutočnilo 15. októbra v Malackách. Mám rad toto mesto, narodil som sa tu a aj chvíľu žil, mám tu kopec známych a aj rodinu. No skapal tu pes.

Aj preto sme sa s priateľmi rozhodli založiť občianske združenie a cezeň niečo (nielen) do Malaciek priniesť. Tak isto som si vždy chcel odskúšať čo to obnáša niečo organizovať a nielen frflať. Nebolo to jednoduché no myslím, že sme to zvládli.

Program bol celkom zaujímavý – začínalo sa cestopisom z Ugandy, ktorú navštívil Robert Melicher. Skvelá téma, skvelé miesto a kopec zážitkov na ktoré by nestačil ani celý deň. Ďalej sa pokračovalo v exotike - Michal Šturc je snáď najväčší a najuznávanejší expert na kávu u nás. Kvôli nej precestoval 42 krajín sveta a tiež by mal hodiny čo rozprávať.

Potom sa troška obrátil list a na radu prišli naši kamaráti z OZ EkoJány, ktorí perfektne ukazujú že ak sa chce tak sa dá spraviť čokoľvek. Mladí ľudia, ktorí pravidelne čistia lesy a zveľaďujú svoje okolie. Rozprávali o svojich začiatkoch, skúsenostiach ale aj motivácii.

Nasledovala moja prezentácia, aj keď som pôvodne chcel hovoriť o monetizácii blogovania tak nakoniec som si vybral time management. Keďže doteraz všetci prednášajúci hovorili o nejakej životnej ceste, skúsenostiach a zážitkoch tak som aj ja pozmenil prezentáciu do tejto roviny. Bolo to o mojich začiatkoch, hľadaní, GTD, ZTD ale aj Pomodoro a vlastnom systéme.

Celá táto doteraz spomínaná časť prebiehala v Kine, paralelne s týmto programom ale v Spoločenskom dome bežal zaujímavý program. Konkrétne tvorivé dielne pre všetky vekové kategórie, ktoré vystriedala vernisáž v podaní Blahová/Kubíčková/Kráľovičová/Slámová-Gelingerová. Tie prezentovali svoju školskú ale aj osobnú tvorbu. V pláne bola aj výstava fotografii v neďalekom parčíku, no tá sa kvôli silnému vetru presunula do priestorov Kina.

Na záver dňa som vypovedal kamarátov z netlabelu GERGAZ, ktorí majú taki isto svoje korene na Záhorí no zo svojim vydavateľstvom dávno prekročili hranice Slovenska. Čerešničkou na torte boli Global Optimistic na živo. Kto vydržal určite nemusí ľutovať.

Tu sa priznám, že písať niečo ako report z vlastného podujatia je dosť zvláštne, ale musím to spraviť aby som aspoň takto poďakoval Jurovi a Adamovi, že ma do toho zatiahli :)

Aj keď sa LIVEPARK rozbiehal pomaličky som veľmi rád, že nakoniec ľudia dorazili a spätná väzba po podujatí bola viac ako pozitívna. Na záver by sa patrilo poďakovať, no nielen zo slušnosti ale naozaj lebo bez partnerov a sponzorov by sa niečo takéto nedalo zvládnuť. Či už ide o priestory, ktoré poskytlo mesto, plagáty a techniku od sponzorov ale aj priestor ktoré nám poskytli média pred aj po evente aj zo super spätnou väzbou.

Ďakujem!