Možno by sa tu hodil skôr článok alebo tipy ako taký lovebrand alebo lovemark vybudovať, minimálne zo skúseností z tohto blogu. Muhehe. Ale radšej k veci – ide o spoločnosti a značky s ktorých hodnotami, prístupom alebo komunikáciou sa viem stotožniť.

Follow your heart

Poler Stuff

Stany, spacáky, šiltovky, tričká a kopec iných vecičiek od značky ktorú som tu pred tromi rokmi spomínal. Obliekajú ho celebrity, páči sa mi hlavne že veci, ktoré robia sa dostanú aj na miesto určenia pre ktoré vyrobené. Ich Pinterest je skutočný skvost.

Poler Stuff

Threadless

Tričká od dizajnérov z celého sveta, ktoré snáď nikomu netreba predstavovať. Ich výpredajové akcie sú zabijácke... okrem toho samozrejme mikiny a ďalší equipment.

Threedles

Timbuk2

Tašky a vaky od kalifornskej spoločnosti s tradíciou. Venujú sa aj propagácii cyklistiky v meste po celom svete. Customizáciu majú dotiahnutú do úplnej dokonalosti. Jediné čo ma štve je, že každá blbosť pri zasielaní zo štátov skončí na colnici.

Timbuk2

Moleskine

Zošitky, ktoré ma naučili opäť písať rukou. A napriek tomu, že ich mám viac ako všetkých na základnej škole mám k nim stále istú vážnosť. Takže sú len na myšlienky hodné uchovania do budúcnosti na takomto nosiči.

Moleskine

Starbucks

Pre niekoho presladená káva, pre iného istota rovnakej chute, WiFi a pohody kdekoľvek na svete. Okrem Slovenska. Baví ma aj Facebook prevádzok v susednej Českej republike.

Starbucks

RedBull

Energetických nápojov sú desiatky, ale RedBull je len jeden. Rakúska značka ktorá je svetovým unikátom nielen vďaka ich vesmírnemu programu. Podpora adrenalínových športov a eventov je neprehliadnuteľná.

RedBull

Absolut

Prémiová vodka s nezabudnuteľným brandom. Tretí najúspešnejší výrobca alkoholu na svete. Určite odporúčam sledovať túto značku na sociálnych sieťach. Dôvod je prozaický, ako účel tohto nápoja – ale ide o super príklad čo všetko sa dá robiť okolo produktu, ktorý ma jasný cieľ.

Absolut

Apple

Bez Apple to nejde a plynule prechádzam na technologické spoločnosti. Ten ekosystém a prívetivosť produktov je neskutočná. Ach kde sú tie časy, keď sme sa s kamarátmi bavili o pretakovavání CPU a GPU, ako ktorá aplikácia alebo hra šlape. Nostalgia ale vôbec mi to nechýba. Človek sa posunul ďalej keď boli uspokojené jeho základné životné potreby – s Apple to vnímam rovnako. Hardvér softvér funguje, takže stačí sa venovať práci alebo zábave.

Apple

Websupport

Nie, neprihrievam si polievočku. To je holý fakt. Produkty, support, komunikácia, kultúra. To všetko som baštil ešte skorej než som vedel, že tam budú smerovať moje kroky.

Websupport

MongoDB

Túto objektovú databázu sledujem takmer od jej začiatkov. Perfektný príklad ako z niečoho čo sa dá považovať za buzzword sa dá vybudovať uznávaný produkt používaný aj u veľkých etablovaných spoločností. Strašne veľa toho dávajú komunite zadarmo – samotný produkt, vzdelávanie, case studies a pod.

MongoDB

New Relic

Pomerne nová spoločnosť, ktorá sa rýchlo stala fenoménom v oblasti, ktorá bola už dobre pokrytá. Ide o monitorovanie a analýzu serverov a aplikácii. Zamerali sa aj na nové technológie, do ktorých sa ešte každému nechcelo ísť ako Node.js alebo Ruby on Rails, čím sa stali štandardom. Dávajú nahliadnuť do svojej kuchyne a itčkár bez ich trička snáď ani neexistuje.

New Relic

Envato

Tento ekosystém je neprehliadnuteľný. Na jednu stranu sa dá povedať, že zobral chlebík predraženým home kóderom a grafikom. Na druhú stranu z mnohých spravil boháčov. Nie je to len o šablónach, ale aj hudbe, videách, návodoch a pod.

Envato

Automatiic

Poznáte WordPress? Tak musíte aj jeho „výrobcu“. Opäť pekný príklad toho, že biznis sa dá vybudovať aj na produkte ktorý je zdarma. A keď hľadáte nové blogy tak skúste ich zamestnancov.

Automatiic

Dúfam, že ste ste si to tu preklikali a o svoje obľúbené značky a firmy sa podelíte v komentároch, no a že tieto tu vás na reklamách ešte dlho budú sprevádzať na ceste internetom.