Vlog


Sleduj ma


Twitter


Na Slovensku lajky ešte život nezachraňujú, ale videá eurofondy áno

Keď som to prečítal na irozhlas.cz hneď ma napadli rôzne vtipy. Ako Ježíš sleduje počty lajkov (páčikov) na Facebooku a podľa toho pomáha. Alebo ako konečne dorazili tam kde sú treba.

0825_02

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR s vicepremiérkou Veroniku Remišovou na spomínanej sociálnej sieti oznámili, že pozeraním videí pomôžeme zachrániť desaťtisíce eúr.

Dôvodom sú spoty, ktoré si objednalo bývalé vedenie úradu a mali propagovať využívanie eurofondov v informatizácii štátu. Ministerstvo pridalo odkazy na 12 takýchto videí na YouTube, ktoré mali stáť takmer 80 000 €. Ak nebudú mať 100 tisíc videní, tak eurofondyna ich výrobu bude musieť štát vrátiť.

Tie videá sú úplne zlé. Spracovaním, ale aj obsahom. Cena 6666 € za video je veľmi ďaleko od ceny za výrobu v tomto biznise. Môj odhad je 1/6 ceny za video komplet s kreatívou aj produkciou.

Aj preto sa mi nepáči, že ministerstvo to dáva „na matoviča“ a namiesto ukázania na zodpovedných a vyvodenie zodpovednosti nás zaťahuje do podvodu.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Mal by štát „kúpiť“ zamestnancov Wirecard?

Matovič a Remišová dnes oznámili, že by zo zamestnancov Wirecardu urobili štátnu IT firmu v Košiciach. Je to dobrý nápad, alebo nie? Wirecard je (bola

7 videí, ktoré sa oplatí vidieť pred parlamentnými voľbami 2020

Všetky videá sú občianskou aktivitou, ani jedno nie je prácou politickej strani či hnutia. V roku 1989 vystúpil Dežo Ursíny vo Valašskom Meziříčí na f

TANAP sa na Facebooku pustil do vlkov, čo v lese zožrali diviaka

Štátne lesy TANAP-u, ktoré sú príspevkovou organizáciou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR pod vedením „odborníkov“ z SNS sa na svojej

Publikované 25.08.2020

Zdieľaj článok

TOPlist TOPlist