Keď som to prečítal na irozhlas.cz hneď ma napadli rôzne vtipy. Ako Ježíš sleduje počty lajkov (páčikov) na Facebooku a podľa toho pomáha. Alebo ako konečne dorazili tam kde sú treba.

0825_02

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR s vicepremiérkou Veroniku Remišovou na spomínanej sociálnej sieti oznámili, že pozeraním videí pomôžeme zachrániť desaťtisíce eúr.

Dôvodom sú spoty, ktoré si objednalo bývalé vedenie úradu a mali propagovať využívanie eurofondov v informatizácii štátu. Ministerstvo pridalo odkazy na 12 takýchto videí na YouTube, ktoré mali stáť takmer 80 000 €. Ak nebudú mať 100 tisíc videní, tak eurofondyna ich výrobu bude musieť štát vrátiť.

Tie videá sú úplne zlé. Spracovaním, ale aj obsahom. Cena 6666 € za video je veľmi ďaleko od ceny za výrobu v tomto biznise. Môj odhad je 1/6 ceny za video komplet s kreatívou aj produkciou.

Aj preto sa mi nepáči, že ministerstvo to dáva „na matoviča“ a namiesto ukázania na zodpovedných a vyvodenie zodpovednosti nás zaťahuje do podvodu.