Vlog


Sleduj ma


Twitter


Na Slovensku lajky ešte život nezachraňujú, ale videá eurofondy áno

Keď som to prečítal na irozhlas.cz hneď ma napadli rôzne vtipy. Ako Ježíš sleduje počty lajkov (páčikov) na Facebooku a podľa toho pomáha. Alebo ako konečne dorazili tam kde sú treba.

0825_02

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR s vicepremiérkou Veroniku Remišovou na spomínanej sociálnej sieti oznámili, že pozeraním videí pomôžeme zachrániť desaťtisíce eúr.

Dôvodom sú spoty, ktoré si objednalo bývalé vedenie úradu a mali propagovať využívanie eurofondov v informatizácii štátu. Ministerstvo pridalo odkazy na 12 takýchto videí na YouTube, ktoré mali stáť takmer 80 000 €. Ak nebudú mať 100 tisíc videní, tak eurofondyna ich výrobu bude musieť štát vrátiť.

Tie videá sú úplne zlé. Spracovaním, ale aj obsahom. Cena 6666 € za video je veľmi ďaleko od ceny za výrobu v tomto biznise. Môj odhad je 1/6 ceny za video komplet s kreatívou aj produkciou.

Aj preto sa mi nepáči, že ministerstvo to dáva „na matoviča“ a namiesto ukázania na zodpovedných a vyvodenie zodpovednosti nás zaťahuje do podvodu.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Mojich 365 sekúnd z roku 2020

Áno, rok dvadsať-dvadsať nebol ako žiadny iný. Ak by my ešte počas januára niekto povedal, že nás doma uväzní celosvetová pandémia. A že len na Sloven

Iný koniec roka. A možno ani nie

S koncom roka 2020 bolo dosť počuť a dalo sa čítať, že nás čaká jeho iný záver. Bez parties, ohňostrojov, v malej bubline. Keď som sa ale obzrel späť

Dilema: oplatí sa kupovať hotové veci alebo vyrábať vlastné? | VLOG #88

Dnes sa dá kúpiť už čokoľvek, ale na druhú stranu aj vyrobiť. Ako si ale nastaviť hranicu, do čoho sa oplatí investovať čas a energiu? Rád by som via

Publikované 25.08.2020

Zdieľaj článok

TOPlist TOPlist