No-code prístup k tvorbe softvéru je stále viac populárny medzi firmami, ktoré chcú rýchlo a efektívne vytvárať aplikácie bez nutnosti znalosti kódovania, alebo s minimálnym počtom riadkov kódu. Čo to no-code prístup je, aké má svoje výhody a aj nevýhody? Majú sa programátori báť o svoje miesta? V oblasti no-code sa aktívne pohybuje aj Slavo Tuleya, ktorý nám ju príde predstaviť.

Slavo je zakladateľ a partner v Kiuube a Chop Chop Ventures. Obe spoločnosti spája téma no-code a AI. Chop Chop je sektorovo zameraný pre-seed fond, ktorý sa pozerá na B2B SaaS spoločnosti, ktoré pomáhajú MSP automatizovať a urýchliť digitálnu transformáciu. Kiuub je inovačné štúdio kde sa pretínajú filozofie service design a no-code implementácia. Predtým, než začal pôsobiť v Chop Chop, bol Slavo CEO ZAKA.vc a tiež spoluzakladateľom SKODA AUTO DigiLab v Prahe, Tel Avive a Pekingu, kde zodpovedal za budovanie mobilitných služieb, validácie a spoluprácu so startupmi. Zároveň je spoluautor newslettera The Caffeine Capitalist.

V diskusii so Slavom Tuleyom sa dozviete:
00:00 - Úvod a predstavenie
07:05 - Čo to je no-code a low-code
10:00 - Aké sú výhody takéhoto prístupu
12:40 - Aké sú naopak nevýhody
14:45 - Aké posledné novinky vo svete no-code ťa zaujali?
17:00 - Ako prebieha implementačný proces
22:30 - Obľubená case-study
27:20 - Je možné takýmto službám dôverovať?
31:15 - Ako uvažovať nad vývojom vlastného riešenie vs použitie no-code
41:00 - Ako si vytvoriť mindsed na takýto prístup
43:30 - Nehrozí mi vendor-lock?
46:25 - Ako sú nástroje licencované
49:30 - Kam no-code smeruje
56:15 - Otázky od divákov

Websupport Tech Talks sú diskusie s expertmi o témach ako cloud, vývoj aplikácií a webov, backend, DevOps, bezpečnosť, vzdelávanie v tímoch a open-source.