V stredu 21. septembra sa konalo v poradí už piate pokračovanie stretnutia Web Analytics Wednesday (WAW). Ja som veľmi rád, že som si konečne našiel čas a mohol som sa zúčastniť – veď doterajšie referencie boli viac ako dobré.

Miestom konania bolo Kníhkupectvo Alexis na Košickej v Bratislave – fantastické priestory, myslím že organízátori si vybrali dobre. Na to, že kníhkupectvo má kapacitu cca 80 ľudí tak bolo úplne “vypredané”. Tento večer sa uskutočnili tri prezentácie.

Jakub Ptačin - Vplyv redizajnu na výkonnosť webu (praktická prípadovka Etargetu)
Jakubove dizajnérske práce sa mi páčia, okrem toho robí aj Unicamp no zamestnaný je v Etarget-e. Na WAW rozprával o redizajne ich webu – nová verzia by mala byť vonku čoskoro. Odhalil čo to z pod pokrievky “varenia” nového webu, rozhodnutiach ktorého formovali a podobne. Veľmi dobré.

Miro Solanka - Ako sme cez nástroj Kissmetrics sledovali správanie návštevníkov a následne zvýšili predaj(praktická prípadovka portálu ZaMenej.sk)
Miro predstavil nástroj  Kissmetrics – pre mňa to bola samozrejme novinka nakoľko z webovej analytiky som to dotiahol najďalej ku GA. Prezentácia bola veľmi zaujímavá, Miro má tento nástroj dokonale v rukách a spomenul kopec zaujímavých fičúr.

Tony Fuchs - Ako významné spoločenské udalosti, katastrofy či dokonca len samotné počasie modelujú krivku návštevnosti jednotlivých typov produktov
Nadpis zaujímavý no pre mňa to bolo predsa len dosť náročné. Aj keď sa mi zdalo, že nejaká kolerácia medi počasím a návštevnosťou môže existovať, tak nakoniec si vážne nepamätám či tam je alebo nie.

Viac informácii o slovenskom Web Analytics Wednesday nájdete na oficiálnom webe.

“WAW je akcia určená pre všetkých, ktorí na internete zarábajú peniaze, neveria rozprávkam a rozhodujú sa podľa dát.”