Na večer 11. júna 2006 tak skoro určite nezabudnem. Tento večer 33 tisíc ľudí na štadióne Interu v Bratislave privítalo legendárnu britskú skupinu Depeche Mode. Stalo sa tak na Slovensku po prvý krát. Predskokanmi boli skupiny Sisters Of Mercy a Sunshine, ktoré vypĺňali čas, kým sa štadión neponorí do tmy. No a ja som si ho vypĺňal hodinovým čakaním v rade na WC (:

Pre niekoho je to obyčajná hudobná skupina no pre kopu ľudí kult. O čom som sa mohol presvedčiť aj túto nedeľu. Čakanie gradovalo našlapanými samplami a ľudia sa zabávali mexickými vlnami. Po intre prišla vypalovačka A Pain That I'm Used To z posledného albumu Playing The Angel. Práve ten dal asi zase dokopy celú skupinu. Nasledovali veci ako: A Question Of Time, Suffer Well, Precious, Walking In My Shoes, Stripped Home, It Doesn't Matter Two, In Your Room, Nothing's Impossible, John The Revelator, I Feel You Behind The Wheel, World In My Eyes, Personal Jesus a Enjoy The Silence. No to som sa už cítil ako vo vriacom ohni a všetky ruky boli nad hlavami. Začal som sa chytať asi až po dvadsiatich minutách pri skladbe Precious. Po asi hodine aj dvadsiatich minutách skupina odišla. No za paŕ minút sa vrátila na tri prídavky a to Leave In Silence, Photographic a Never Let Me Down Again. No to sme sa už s priateľkou poberali preč nech sa vyhneme najväčšiemu návalu.

Čo sa týka ľudí prevládala stredná generácia oblečená v čiernom a DM tričká boli skutočne všade. Výhrady by som mal len voči pódiu a veľkej technickej veži. Projekcia bola výborná a aspoň tak sa dalo zistiť čo sa na nízkom pódiu vlastne deje. Zvuk mi prišiel tak akurát, aj keď som rátal s tým, že bude masívnejší. Nápoje a alkohol sa predávali za žetóny, ktoré mali vyrazené miesto a dátum konania, takže sa dali použiť ako suvenír z koncertu.

Z môjho pohľadu hodnotím vystúpenie Davea Gahana, Martina Gorea a Andyho Fletchera ako akciu roka. Kto nezažil môže ľutovať, no a ja som šťastný že som Depeche Mode v príjemnej spoločnosti. Teší ma, že aj týmto smerom sa pohli ľady na slovenskej hudobnej scéne. Celkovo tohtoročný mesiac jún je mimoriadne úspešný - festival Wilsonic, koncert Depeche Mode, Massive Attack či Stinga. Jednoducho tento mesiac si na svoje príde každý. Fotky boli prevzaté z webu partyzona.sk