Do tohto filmu som išiel z očakávaním nejakej akcie a napätia. Namiesto toho som ho vyberal z prehrávača z obrovskou nechuťou a sklamaním.

Neviem či mám brať Krst ohňom ako akčný snímok alebo snahu o dokument. Dejovo opisuje jeden aprílový deň roku 2004 okupácie Iraku američanmi. Už od prvej minúty nevidím nič čo by ma vtiahlo do deja. Možno je to surové ale skôr čakám, kedy konečne nejakého stupídneho amíka "sejmou". Nič také sa však nedeje. Zlí teroristi nevedia strieľať, zato američania sa mimoriadne presný. Každé vystrelené RPG nejakým zázrakom končí pred ich autom. Stále zabíjajú teroristov ktorých už zabili, stále vybuchuje auto ktoré už v povetrí skončilo. Kamera berie len detaily tváre, takže črty každého z vojakov spoznáte dokonale. Tým sa mala zakryť skutočnosť, že film bol nakrúcaný v na krásnom americkom pobreží a len som čakal kedy sa v pozadí mihne Mitch Buchanon či Nick Slaughter.

Nulová akcia, trápne ukazovanie času, nulový dej. Ale myslím že taká je naozaj realita. Preto sa nič viac ani nedá čakať pri filme natočenom podľa skutočnej udalosti. Niekto mal dokonca tú drzosť ho prirovnať k Black Hawk Down. To mi už príde maximálne trápne a neviem či sa mam nad tým pousmiať alebo zaplakať. Musím podotknúť, že z American Soldiers som videl 20 minút aj to z dôvodu, že sa mi nechcelo vstávať po diaľkové ovládanie. Pri zbežnom pretáčaní scén ma totálne dorazila tá posledná. Amíkom dôjde munícia pri streľbe proti teroristom a nasleduje boj face2face z nožmi. Tvrdý výcvik je tvrdý výcvik.

Neskutočná trapošina ktorej sa na kilometre vyhnite, dávam 1 bod z 10, lebo film nenatočili Američania ako oslavu na svoju dokonalosť ale Kanaďania.