Vlog


Sleduj ma


Twitter


Predstavujem Gergaz Netlabel

Možno si spomínate na môj článok z minulého roka - „ÖtraslÖ - krátky pohľad do toho najväčšieho undergroundu“. V ňom som sa snažil predstaviť jedno lokálne zaujímavé alternatívne - nie len hudobné - „podhubie“.

Za ten čas sa vznikol zaujímavý netlabel s názvom GERGAZ NETLABEL (GNL), ktorý nesie v sebe názov už zaniknutého klubu Gergaz. Teraz sa však už nedá hovoriť o lokálnom projekte, lebo hudba nemá hranice a dokazuje to aj druhý release od ukrajinského producenta, za tým prvým stoji GLGN. A z kuloárov viem, že niesu posledné.

Samotný web Gergazrec.net sa spúšťal dlho, čo bolo spôsobené mojou vyťaženosťou no nakoniec bol zbúchaný za jeden víkend. Išlo viac o zaujimavý vizuál s tým, že kód sa snáď upraví neskôr. Len pre zaujímavosť uvediem, že hosting bol výhrou v Depiho legendárnej aktivite „30C“.

Nechcem sa nijako zásadne rozpisovať o tom, čo doteraz label vydal – stačí si na web kliknúť a hudbu stiahnuť. Zadarmo a vo výbornej kvalite. Label nieje nijako štýlovo obmedzený, poskytuje priestor každému kto má produkciu na určitej úrovni. Za krátky čas svojej existencie produkciu prezentovalo Radio Akropolis, Radio1 a Radio Wave. Z oboch releasov boli odohrané tracky na Rádiu FM. Veľmi ma to teší.

17.apríla 2009 prebehne Gergaz OPEN UP – otváracia párty v pube Bašta v Malackách. Gergaz prináša mená hosťov ako Clive, Foolk a Lixx. Z resident dj's zahrá Y I a Jablkonosic. Takúto hudbu toto mesto ešte nezažilo.

Osobne som rád, že som mohol do labelu prispieť aspoň webom, ide o jedinečný, veľmi živý, nenútený projekt. Ľudia sa na nič nehrajú, len prezentujú sami seba.  Takýchto projektov nieje veľa, čo viete sami najlepšie ak nežijete len mainstreamom. Gergaz Netlabel (GNL) - Plug into The Sound.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Zažite svetovú špičku motion designu v Prahe na Mouvo 2020

Motion design asi nezachráni svet, ale môže ho urobiť oveľa zábavnejším. Hovoria organizátori v poradí už piateho ročníka Mouvo. Ide o dvojdňový festi

Digitálne umenie sa opäť predvedie na Demobit Resolution 2019

Demobit po opätovnom zrodení v roku 2017 výborne reprezentuje slovenskú demo subkultúru a láka návštevníkov z celej Európy. Ročník 2019 má podtitul Re

15 najlepších hudobných vecí za rok 2018

Prepad. Tak by sa štatisticky dalo pomenovať to, čo sa u mňa udialo s hudbou v roku 2018. Presnejšie o 60 menej ako v roku 2017. Znie to možno trocha

Publikované 12.04.2009

Zdieľaj článok

TOPlist TOPlist