Vlog


Sleduj ma


Twitter


Predstavujem Gergaz Netlabel

Možno si spomínate na môj článok z minulého roka - „ÖtraslÖ - krátky pohľad do toho najväčšieho undergroundu“. V ňom som sa snažil predstaviť jedno lokálne zaujímavé alternatívne - nie len hudobné - „podhubie“.

Za ten čas sa vznikol zaujímavý netlabel s názvom GERGAZ NETLABEL (GNL), ktorý nesie v sebe názov už zaniknutého klubu Gergaz. Teraz sa však už nedá hovoriť o lokálnom projekte, lebo hudba nemá hranice a dokazuje to aj druhý release od ukrajinského producenta, za tým prvým stoji GLGN. A z kuloárov viem, že niesu posledné.

Samotný web Gergazrec.net sa spúšťal dlho, čo bolo spôsobené mojou vyťaženosťou no nakoniec bol zbúchaný za jeden víkend. Išlo viac o zaujimavý vizuál s tým, že kód sa snáď upraví neskôr. Len pre zaujímavosť uvediem, že hosting bol výhrou v Depiho legendárnej aktivite „30C“.

Nechcem sa nijako zásadne rozpisovať o tom, čo doteraz label vydal – stačí si na web kliknúť a hudbu stiahnuť. Zadarmo a vo výbornej kvalite. Label nieje nijako štýlovo obmedzený, poskytuje priestor každému kto má produkciu na určitej úrovni. Za krátky čas svojej existencie produkciu prezentovalo Radio Akropolis, Radio1 a Radio Wave. Z oboch releasov boli odohrané tracky na Rádiu FM. Veľmi ma to teší.

17.apríla 2009 prebehne Gergaz OPEN UP – otváracia párty v pube Bašta v Malackách. Gergaz prináša mená hosťov ako Clive, Foolk a Lixx. Z resident dj's zahrá Y I a Jablkonosic. Takúto hudbu toto mesto ešte nezažilo.

Osobne som rád, že som mohol do labelu prispieť aspoň webom, ide o jedinečný, veľmi živý, nenútený projekt. Ľudia sa na nič nehrajú, len prezentujú sami seba.  Takýchto projektov nieje veľa, čo viete sami najlepšie ak nežijete len mainstreamom. Gergaz Netlabel (GNL) - Plug into The Sound.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Schaubmarov mlyn v Pezinku | VLOG #93

Zdá sa, že pri cestovaní bude ešte aj tento rok primárnou voľbou Slovensko. To ale vôbec neznamená, že to nemusí byť fajn. Cez víked sme si zašli do

Zažite svetovú špičku motion designu v Prahe na Mouvo 2020

Motion design asi nezachráni svet, ale môže ho urobiť oveľa zábavnejším. Hovoria organizátori v poradí už piateho ročníka Mouvo. Ide o dvojdňový festi

Digitálne umenie sa opäť predvedie na Demobit Resolution 2019

Demobit po opätovnom zrodení v roku 2017 výborne reprezentuje slovenskú demo subkultúru a láka návštevníkov z celej Európy. Ročník 2019 má podtitul Re

Publikované 12.04.2009

Zdieľaj článok

TOPlist TOPlist