To, že by žáner sci-fi kraľoval kinám sa nedá povedať už dobre dlho. Cez leto ale snímok Prometheus určite zarezonoval minimálne svojou kampaňou, lebo bilbordy som registroval po celej Európe. Samotný príbeh nie je nijako komplikovaný.

Archeológovia Charlie Holloway (Logan Marshall-Green) a Elisabeth Shaw (Noomi Rapace) nachádzajú po celom svete rovnaké maľby v rôznych kultúrach, ktoré nemohli spolu prísť do kontaktu. Zistí sa, že vyobrazujú hviezdnu mapu. Keďže ľudstvo pokročilo dej ďalej pokračuje výpravou na miesto, ktoré má byť cieľom. Dúfajú, že na konci tejto cesty sa stretnú zo Stvoriteľmi ľudskej rasy.

Ridley Scott nenechal nič dlžné svojmu menu a Prometheus naozaj oslní veľkolepými scénami, čo potvrdzuje aj aktuálna nominácia na Oskara za vizuálne efekty. Na druhú stranu kritika nešetrí porovnávaním s Votrelcom a pripomienkami, že Ridley Scott vo veľkom opisoval.

Ja som až taký dojem nemal, dávam 8 bodov z 10 s priznaním, že jeden a pol boda je za Noomi Rapace pre ktorú mám nejakú zvláštnu slabosť. Každopádne ak hľadáte trocha dobrodružstva, hororu a radi sledujete záchranu ľudstva tak je Prometheus dosť dobrou voľbou.