Vlog


Sleduj ma


Twitter


Prometheus

To, že by žáner sci-fi kraľoval kinám sa nedá povedať už dobre dlho. Cez leto ale snímok Prometheus určite zarezonoval minimálne svojou kampaňou, lebo bilbordy som registroval po celej Európe. Samotný príbeh nie je nijako komplikovaný.

Archeológovia Charlie Holloway (Logan Marshall-Green) a Elisabeth Shaw (Noomi Rapace) nachádzajú po celom svete rovnaké maľby v rôznych kultúrach, ktoré nemohli spolu prísť do kontaktu. Zistí sa, že vyobrazujú hviezdnu mapu. Keďže ľudstvo pokročilo dej ďalej pokračuje výpravou na miesto, ktoré má byť cieľom. Dúfajú, že na konci tejto cesty sa stretnú zo Stvoriteľmi ľudskej rasy.

Ridley Scott nenechal nič dlžné svojmu menu a Prometheus naozaj oslní veľkolepými scénami, čo potvrdzuje aj aktuálna nominácia na Oskara za vizuálne efekty. Na druhú stranu kritika nešetrí porovnávaním s Votrelcom a pripomienkami, že Ridley Scott vo veľkom opisoval.

Ja som až taký dojem nemal, dávam 8 bodov z 10 s priznaním, že jeden a pol boda je za Noomi Rapace pre ktorú mám nejakú zvláštnu slabosť. Každopádne ak hľadáte trocha dobrodružstva, hororu a radi sledujete záchranu ľudstva tak je Prometheus dosť dobrou voľbou.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Tak dobrí, že vás neprehliadnu | VLOG #38

Video recenzia na druhú knihu, ktorej autor je Cal Newport a vyšla vo vydavateľstve Jan Melvil Publishing. "Tak dobří, že vás nepřehlédnou"

Michal Truban – Support

Kníh o slávnych biznismenoch, úspešnom podnikaní a so štítkom „motivačná literatúra“ som prečítal desiatky. Pár som ich aj zrecenzoval a často ich odp

Alibaba.com – príbeh najväčšieho on-line trhoviska na svete

Porter Erisman je bývalý viceprezident spoločnosti Alibaba, konkrétne mal na starosť medzinárodný marketing. O svojom pôsobení v nej natočil dokument

Publikované 02.02.2013

Zdieľaj článok

TOPlist TOPlist