Mysteriózne filmy mám rád, a toto je určite jeden s tých lepších. Príbeh je v celku jednoduchý. John Klein je špičkovým reportérom Washington Post, žije si šťastne zo svojou manželkou. Až do osudnej nehody, po ktorej zistí, že je ho žena Mary má nádor. Po jej smrti nachádza diár plný záhadných kresieb, niečoho čo pravdepodobne videla pred autonehodou. John nedokáže zabudnúť na Mary.

Dva roky po jej smrti odchádza na služobnú cestu, záhadne sa však dostane do mestečka Point Pleasant, ktoré je na opačnom konci štátu než mal v pláne ísť. Tu sa stretáva z policajtkou Connie Parkerovou, ktorá ho upozorní na záhady ktoré sa v mestečku dejú. John pochopí, že záhady majú súvislosť s tým čo videla a kreslila jeho žena. Po rozhovoroch z obyvateľmi mestečka, ktorý boli svedkami záhad a zjavení zisťuje, že neexistuje žiadne logické vysvetlenie. Zjavenia sú čo raz častejšie a nejako predpovedajú čo sa stane. Vyplnia sa však všetky predpovede? Kto je motýlí muž? Je Mary naozaj mŕtva?

V hlavnej úlohe sa predstaví Richard Gere, ktorého osobne ako herca moc nemusím. Podľa kritiky ide o jeho najlepší film a k tomuto názoru sa musím aj ja mimoriadne prikloniť. Zábery kamery pôsobia naozaj veľmi efektne. Ak si chcete túto dovjhodinovku vychutnať, doporučím ju sledovať cez studený a daždivý večer (: Film bol natočený podla knižnej predlohy, no a za ňou stojí skutočný príbeh...