Na toto pokračovanie som sa naozaj veľmi tešil, lebo film Purpurové rieky mal po celý čas mysterióznu atmosféru, ktorú mám rád.

Očakával som to isté aj od Purpurových riek 2 (fr: Rivières pourpres 2 - Les anges de l'apocalypse) a musím povedať, že filmové zábery a scény sa naozaj vydarili. Spočiatku som mal taký istý pocit aj z príbehu. V hlavnej úlohe komisára Niemansa sa opäť predstaví Jean Reno, ktorý bude vyšetrovať záhadné vraždy. Nezávisle od neho bude podobné problémy riešiť aj jeho študent – policajt Redo, ktorý pri kostole narazí na dvojníka Krista, ktorý má apokalyptické videnia. A aj teraz ich cesty privedú k sebe. Na spoluprácu si ešte pozvú expertku na náboženské rituály, lebo tak sú všetky obete zavraždené. Vyšetrovanie je veľmi komplikovane a počet obetí sa zvyšuje, pokiaľ komisár nepríde na to že mená a povolania sa zhodujú z menami apoštolov. Potom všetko dostane rýchly spád a Niemans aj Redo budú mať čo robiť aby zachránili životy druhých ale aj tie svoje.

Jediné čo by som filmu vytkol je jeho rýchle rozuzlenie deja pätnásť minút pred koncom, v čom sa dosť podobá na svoju prvú časť (aj keď taký scén je viacero).

Hodnotenie: 8 z 10

V hlavných úlohách: Jean Reno, Benoît Magimel, Camille Natta, Christopher Lee, Gabrielle Lazure, Cyril Raffaelli, Johnny Hallyday. Réžia: Olivier Dahan