Purpurové rieky 2Na toto pokračovanie som sa naozaj veľmi tešil, lebo film Purpurové rieky mal po celý čas mysterióznu atmosféru, ktorú mám rád.

Očakával som to isté aj od Purpurových riek 2 (fr: Rivières pourpres 2 - Les anges de l'apocalypse) a musím povedať, že filmové zábery a scény sa naozaj vydarili. Spočiatku som mal taký istý pocit aj z príbehu. V hlavnej úlohe komisára Niemansa sa opäť predstaví Jean Reno, ktorý bude vyšetrovať záhadné vraždy. Nezávisle od neho bude podobné problémy riešiť aj jeho študent – policajt Redo, ktorý pri kostole narazí na dvojníka Krista, ktorý má apokalyptické videnia. A aj teraz ich cesty privedú k sebe. Na spoluprácu si ešte pozvú expertku na náboženské rituály, lebo tak sú všetky obete zavraždené. Vyšetrovanie je veľmi komplikovane a počet obetí sa zvyšuje, pokiaľ komisár nepríde na to že mená a povolania sa zhodujú z menami apoštolov. Potom všetko dostane rýchly spád a Niemans aj Redo budú mať čo robiť aby zachránili životy druhých ale aj tie svoje.

Jediné čo by som filmu vytkol je jeho rýchle rozuzlenie deja pätnásť minút pred koncom, v čom sa dosť podobá na svoju prvú časť (aj keď taký scén je viacero).

Hodnotenie: 8 z 10

V hlavných úlohách: Jean Reno, Benoît Magimel, Camille Natta, Christopher Lee, Gabrielle Lazure, Cyril Raffaelli, Johnny Hallyday. Réžia: Olivier Dahan

Staň sa fanúšikom

TOPlist TOPlist