A ja sa samozrejme veľmi teším. Aby som bol presný tak 22. septembra začína americká CBS vysielať tretiu sezónu. Vďaka predchádzajúcim dvom sériami si bez debaty našiel miesto medzi mojimi TOP seriálmi a tam sa dostane vážne máločo.

Zamýšľať sa prečo takéto celosvetovo obľúbené seriály sa u nás nevysielajú a keď tak sú nezaujímavé sa tento raz nebudem – len spomeniem, že už som tak spravil pri How I Met You Mother. Ale už som sa na to celkom povzniesol – keby som zo všetkým spoliehal na TV a nie na net tak môj pohľad je dosť obmedzený a skreslený. Naviac nieje sitkom ako sitkom a seriál ako seriál – ruku na srdce: ktorý zo súčasných „produktov“ by ste si kúpili na DVD, či hľadali na nete a s chuťou opäť pozreli.

Ale späť k seriálu. The Big Bang Theory si ma získalo po prvej časti, po druhej som si ho zamiloval – hlavnými „hrdinami“ sú teoretickí fyzici Leonard a Sheldon. K nim neodmysliteľne patria ich dvaja priatelia Howard Wolowitz a Rajnesh Koothrappali no a aj suseda Penny. Štvorka priateľov miluje komiksy, sci-fi a fantasy, herné konzoly a aj svoje tabule pre výpočty. Jednoducho vedci. A veda je teraz sexy! No ich počínanie v „normálnom“ svete je komické, postavou z neho je blonďatá Penelope (Penny). No aj na ňu sa časom prilepí niečo zo slovníka nerdov a geekov.

Seriál tvorí a produkuje Chuck Lorre a Bill Prady, pilotný diel režíroval James Burrows. Seriál mal premiéru 24. augusta 2007 – prvá sezóna sa skladá zo 17 a druhá z 23 častí. Známe sú už názvy prvých troch častí z trojky: “The Electric Can Opener Fluctuation“, “The Jiminy Conjecture” a “The Gothowitz Deviation“.