Timbuk2 je vo svete legenda medzi vakmi a taškami, bohužiaľ nie u nás. O to ťažšie je niečo takéto zohnať. Na čo je hlavne kladený dôraz je kvalita a presonalizácia. Materiály sú prvotriedne a každý si môže spraviť svoj jedinečný kus.

Timbuk2 je spoločnosť sídliaca v San Francisku v Kalifornii a bola založená v roku 1989, vtedy sa ešte volala Scumbags. Premenovaná na Timbuk2 bola v roku 1990 podľa americkej rockovej skupiny Timbuk3. Pôvodne išlo o messenger bag na bicykel, odvtedy sa portfólio samozrejme rozšírilo.

Osobne som sa stal začiatkom roka majiteľom modelu D-Lux Messenger Racing Stripe vo veľkosti M. Je takmer zbytočné spomínať výhody a prednosti v texte, ak si ich môžete pozrieť na videu.

Zháňal som vak na rameno, ktorý bude pohodlný kvalitný a ponúkne mi dostatok priestoru. D-Lux Messenger Racing Stripe je na každodenné nosenie, upravím si jeho veľkosť ak chcem doň dať len pár osobných vecí a knihu, či netbook. Pohodlne sa doň ale zbalím aj na celý víkend so zrkadlovkou a notebookom.

Kvalita materiálu je výborná. Keď som ho začal používať tak vonkajšie teploty by sa mohli nazvať ešte mrazivé. Napriek tomu si aj plastové súčasti zachovali svoju funkčnosť. Vak prežije aj riadny dážď.

Pokiaľ si nejaký produkt od Timbuk2 budete chcieť zaobstarať asi sa nevyhnete objednávke z USA. V niekoľkých obchodoch v EU sa vaky dajú kúpiť, no väčšinou ide o staršie modely a tu do nejakých vlastných úprav zasiahnuť nemôžete. A že práve o tom to je svedčí aj množstvo majiteľov na službe Flickr.