Apple možno pôsobí na neskúseného užívateľa tak, že za všetko si treba platiť. Množstvo malých a jednoúčelových aplikácii za cenu pár dolárov až po tie komplexnejšie za rádovo stovky. Aj tak sa dá nájsť pomerne veľké množstvo apps, ktoré sú zadarmo a určite vám funkčne postačia.

Prinášam linky na tri takéto weby, samozrejme ak máte tip na ďalšie nezabudnite sa o link podeliť v komentároch. Ešte by som rád upozornil, že aj keď všetky majú nálepku free tak môžu byť pod rôznymi licenciami a napríklad za ich komerčné použitie sa môže už platiť – odporúčam naštudovať si licenciu konkrétnej aplikácie.


downloadatoz.net – stránka sa dizajnovo podobá na web Apple a ich Download sekciu – aplikácie sú tu zatriedené do viac ako dvadsiatich kategórii. Okrem plných verzií sú tu aj demá, či orezané verzie platených aplikácii. Pred stiahnutím pozrite či ide o free verziu alebo shareware.


thriftmac.com – tento web je viac podobný blogu, aplikácie sú radené do pár kategórii abecedne. Popis je bohatší, nechýba hodnotenie od čitateľov a tak isto ak komentáre. Nájdete tu softvér, ktorý ja naozaj zdarma v plných verzíach.


freemacapps.com – na záver som si nechal snáď najprepracovanejší web z tu spomínaných. Aplikácie sú opäť prehľadne radené do kategórii. Tých aplikácii je momentálne vyše 450. Linky vedú na domovské stránky, čiže ide o taký katalóg. Určite si vyberiete. A nie jednu.