Spoločnosť Ataxo.sk s príchodom na Slovenský trh priviezla aj koncept podujatí OpenCoffe. To prvé sa koná už zajtra 30. apríla 2010 v Bratislavskom Nu Spirit Club-e, Šafárikovo nám. 7 od 10:00. Na programe je predstavenie nových projektov, diskusia o budúcej podobe OpenCoffee, networking a tiež pitie dobrej kávy.

Ak koncept týchto podujatí nepoznáte, tak tu sú stručné informácie. OpenCoffee Club založil Saul Klein z Index Ventures v Londýne pred tromi rokmi, no samotná filozofia sa rýchlo rozšírila aj do iných miest. Ide o neformálne stretnutie ľudí z oblasti technológií, budú si ukazovať svoje nápady, dávať rady, vymieňať si kontakty, alebo sa len prídu porozprávať s kolegami či konkurentmi.

Ak sa podujatie vydarí malo by sa konať pravidelne posledný piatok v mesiaci o desiatej hodine ráno. Organizátor na webe podujatia ešte upozorňuje, že dodá croissanty a kvalitnú kávu, zaujímavé témy a nápady musíte priniesť vy.

Networking je veľmi dôležitý a som rád, že sa čoraz častejšie objavuje aj u nás – OpenCoffe je koncept, ktorý ma zaujal a často krát som uvažoval že by som sa „českej edície“ zúčastnil. Teraz je tu a ja musím byť v práci. Človek mieni… a veď to sami dobre poznáte.

Ak vás OpenCoffe zaujíma sledujte web opencoffee.sk, Facebook a hashtag #opencoffeesk.