Vlog


Sleduj ma


Twitter


14 aplikácii a služieb pre blogerov, ktoré používam

Za roky som si vytvoril istý rituál a osobný „toolbox“ služieb a aplikácii, ktoré mi uľahčujú písanie. Myslím, že absolútnu väčšinu z nich budete poznať a aj používať. Niektoré aplikácie sú multiplatformové, keďže na desktope stále lietam medzi linuxom a OS X. Ak máte vlastné tipy na aplikácie, rozšírenia do nich či online služby budem veľmi rád ak sa podelíte v komentároch.

Mozilla Firefox

mozilla.org - Nehanbím sa povedať, že je stále mojim najobľúbenejším prehliadačom. Z rozšírení stojí za zmienku snáď len Diigo.

Mozilla Thunderbird

mozilla.org - Stále ako primárny poštový klient je Thunderbird s desiatkou kont pripojených cez IMAPs a s rozširením Thunderbird Conversations.

Dropbox

dropbox.com - Úložisko všetkého čo potrebujem mať po ruke alebo zálohované – PDF, fotky do článkov a podobne. Dostanem sa k nim cez web, mobil, tablet, linux, Mac – proste čokoľvek. Táto multiplatformovosť je pre mňa dôležitejšia ako kapacita.

Evernote

evernote.com - To iste čo Dropbox, no nie súbory (aj keď ich zvláda) ale poznámky. Kedysi som to riešil adresármi a textovými súbormi – toto je ale oveľa lepšie riešenie. Pripravujem si v ňom koncepty, osnovu atď.

LibreOffice

libreoffice.org - Primárny kancelársky balík. Writer ešte používam na tvorbu textu.

FocusWriter

gottcode.org - Perfektná vec na prácu s textom. Len textom, nič okolo toho – ak sa potrebujem sústrediť na obsah tak po ňom siahnem. Šetrím si ho na situácie keď sa mi moc nechce ale mal by som písať.

Diigo

diigo.com - Tu si záložkujem zaujímavé weby a články – už je ich tisíce. Zdroje pre články

Toodledo

toodledo.com - Manažér mojej práce, života a aj článkov na blogu. V súlade s GTD.

Pixelmator

pixelmator.com - Malý a lacný Photoshop. Myslím, že netreba ho príliš predstavovať. Dobrou núdzovkou je aj Gimp.

Google Analytics

google.com - Tu sledujem, či sa mi vlastne oplatí písať takéto články.

iTunes

apple.com - Tak ako potrebujem dýchať tak potrebujem aj počúvať hudbu, s ňou ide všetko ľahšie.

TweetDeck

tweetdeck.com - Ultimátny Twitter klient, ktorý je zaujímavý aj po tom čo odrezal ďalšie služby.

Google Reader

google.com - Nie náhradu som stále nenašiel. Ale asi je na čase sa po nej poobzerať.

WordPress for iOS

wordpress.org - Aj keď som spomínal hlavne desktopové aplikácie tak túto na tablete otváram pomerne často – kvôli schvaľovaniu komentárov alebo odpovediam.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Zomrel Braňo Rác – bloger a legenda slovenského internetu

Človek môže napísať tisíce článkov, no niektoré veci sa aj tak píšu veľmi ťažko. Tento raz bol poslom zlých správ eMDi, ktorý mi poslal nostalgické vi

10 najčítanejších článkov za rok 2020 na blogu alian.info

Koniec roka 2020 klope na dvere a aj preto by som rád pripomenul články, ktoré vás na blogu alian.info bavili najviac. Tak poďme sa na ne rovno pozrie

Prečo začať blogovať v roku 2021? | VLOG #89

Myslíte si, že blogy sú mŕtve? Dá sa povedať, že na Slovensku áno. Nepoznám žiadnu technologickú alebo marketingovú autoritu, ktorú by som pravidelne

Publikované 31.05.2013
TOPlist TOPlist