Vlog


Sleduj ma


Twitter


14 aplikácii a služieb pre blogerov, ktoré používam

Za roky som si vytvoril istý rituál a osobný „toolbox“ služieb a aplikácii, ktoré mi uľahčujú písanie. Myslím, že absolútnu väčšinu z nich budete poznať a aj používať. Niektoré aplikácie sú multiplatformové, keďže na desktope stále lietam medzi linuxom a OS X. Ak máte vlastné tipy na aplikácie, rozšírenia do nich či online služby budem veľmi rád ak sa podelíte v komentároch.

Mozilla Firefox

mozilla.org - Nehanbím sa povedať, že je stále mojim najobľúbenejším prehliadačom. Z rozšírení stojí za zmienku snáď len Diigo.

Mozilla Thunderbird

mozilla.org - Stále ako primárny poštový klient je Thunderbird s desiatkou kont pripojených cez IMAPs a s rozširením Thunderbird Conversations.

Dropbox

dropbox.com - Úložisko všetkého čo potrebujem mať po ruke alebo zálohované – PDF, fotky do článkov a podobne. Dostanem sa k nim cez web, mobil, tablet, linux, Mac – proste čokoľvek. Táto multiplatformovosť je pre mňa dôležitejšia ako kapacita.

Evernote

evernote.com - To iste čo Dropbox, no nie súbory (aj keď ich zvláda) ale poznámky. Kedysi som to riešil adresármi a textovými súbormi – toto je ale oveľa lepšie riešenie. Pripravujem si v ňom koncepty, osnovu atď.

LibreOffice

libreoffice.org - Primárny kancelársky balík. Writer ešte používam na tvorbu textu.

FocusWriter

gottcode.org - Perfektná vec na prácu s textom. Len textom, nič okolo toho – ak sa potrebujem sústrediť na obsah tak po ňom siahnem. Šetrím si ho na situácie keď sa mi moc nechce ale mal by som písať.

Diigo

diigo.com - Tu si záložkujem zaujímavé weby a články – už je ich tisíce. Zdroje pre články

Toodledo

toodledo.com - Manažér mojej práce, života a aj článkov na blogu. V súlade s GTD.

Pixelmator

pixelmator.com - Malý a lacný Photoshop. Myslím, že netreba ho príliš predstavovať. Dobrou núdzovkou je aj Gimp.

Google Analytics

google.com - Tu sledujem, či sa mi vlastne oplatí písať takéto články.

iTunes

apple.com - Tak ako potrebujem dýchať tak potrebujem aj počúvať hudbu, s ňou ide všetko ľahšie.

TweetDeck

tweetdeck.com - Ultimátny Twitter klient, ktorý je zaujímavý aj po tom čo odrezal ďalšie služby.

Google Reader

google.com - Nie náhradu som stále nenašiel. Ale asi je na čase sa po nej poobzerať.

WordPress for iOS

wordpress.org - Aj keď som spomínal hlavne desktopové aplikácie tak túto na tablete otváram pomerne často – kvôli schvaľovaniu komentárov alebo odpovediam.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

10 najčítanejších článkov za rok 2019 na blogu alian.info

Zostávajú posledné hodiny do konca roka 2019 a preto je na čase si pripomenúť tie články, ktoré vás na blogu najviac zaujali. A teda mali najväčšiu čí

Mám pre teba novú knihu o blogovaní | VLOG #67

Uvažuješ nad blogovaním, alebo blog už máš a chceš sa posunúť na ďalší level? Som veľmi rád, že som mohol prispieť k vzniku knihy Tvorba úspešného za

10 najčítanejších článkov za rok 2018 na blogu alian.info

Bilancovanie končiaceho sa roku 2018 je už na mieste v týchto dňoch. A tak vám podľa minuloročného vzoru prinášam prehľad tých najčítanejších článkov,

Publikované 31.05.2013
TOPlist TOPlist