10. - William Shakespeare: inštalácia Wordpress na Ubuntu server

Vážený pútnik v kráľovstve technológie, tak ako žiadajú časy, buďme technológii súčasníkmi, opísanými veršami, vyrytými z diela nášho otcovského barda, Williama Shakespeara.

9. - Blog alian.info má 20 rokov

Sedím na pláži. Dunajskej. A pozerám na blikajúci kurzor v editore tabletu na ktorom píšem tento článok. Čo, ale dodať k niečomu, čo je ťažko uveriteľné?

8. - Zomrel hacker Kevin Mitnick

V druhej polovici 90. rokov, keď som objavoval svet počítačov patril Kevin Mitnick medzi najhľadanejších hackerov na svete.

7. - Máte optimálne usporiadanú head?

Často krát je head pomerne veľká časť vašej stránky, ktorá blokuje vykresľovanie. Na tom, čo obsahuje a aj na poradí pri web performance záleží.

6. - Prečo môže byť nová doména .ZIP bezpečnostný problém

Začiatkom mája spustil Google nové domény prvej úrovne (TLD) .mov, .nexus, .dad, .phd, .prof, .esq, .foo a .zip. No a práve posledná spomínaná vzbudila zaujímavé debaty okolo bezpečnosti a možnosti potenciálnych phishingových útokov.

5. - Video, ktoré mi zmenilo život

Je dobré sa dostať do bodu, keď ešte možno úplne neviete čo chcete, ale už viete čo nechcete.

4. - Nie dobrý týždeň pre Azure a nádejný pre AWS

Ak čakáte, že niektorý z veľkých public cloud poskytovateľov by sa ku nám do strednej Európy mal priblížiť skutočne bližšie než do Frnakfurtu, tak vás asi nepoteším.

3. - Takéto sú platy Kubernetes špecialistov

Aj keď sa vraví, že ľudia v IT sú rozmaznaní a vymýšľajú sa im snack bary, fotbálky do kancelárii a neviem čo, tak povedzme si na rovinu, že tým prvým „merítkom“ pri nejakej zmene aj tu je plat.

2. - Ako vypočítať maržu

Občas sa mi stáva, že keď diskutujem s niekym mimo obchod chvíľu trvá než si ujasníme výpočet obchodnej marže. Ako je to teda správne?

1. - Končím vo Websupporte

Po takmer 10 rokoch som sa rozhodol ukončiť moje fulltime pôsobenie vo Websupporte.