Chcete mať pekný životopis v HTML formáte? Ukážem vám dve vydarené šablóny, ktoré stačí upraviť podľa vlastných informácii a hotovo. S HTML zasielaným ako CV som sa často krát nestretol, buď ho väčšina ľudí posiela ako .DOC (fetišisti ako .DOCX) alebo PDF.

HTML je univerzálne. Veď webový prehliadač je na každom PC. Takýto súbor si môžete vystaviť aj na hostingu a máte jednoduchý web s vašimi znalosťami a portfóliom. Využitie je skutočne len a len na vás. Na druhú stranu takýto súbor s množstvom hypertextových odkazov môže byť odfiltrovaný antispamovým systémom príjemcu.

Sample Resume Template
Táto šablóna je orientovaná viac na nahratie na server nakoľko sa skladá z viacerých súborov. Keďže CSS je oddelené tak aj začiatočník sa v kóde lepšie zorientuje a upraví si ho k vlastným potrebám. Tí šikovnejší si to dokážu natlačiť do jedného súboru pre zasielanie mailom.

One Page Résumé Site
Ide o jeden HTML súbor v ktorom je všetko (samozrejme okrem fotiek). Lepšie sa distribuuje mailom, úprava je tak isto jednoduchá a postačí akýkoľvek editor zo zvýrazňovaním syntaxe pre pohodlnejšiu editáciu.