Vlog


Sleduj ma


Twitter


4 alternatívy pre Pingdom zdarma

Pomerne často dostávam otázku čo by som odporučil ako lacnú alternatívu resp. takú, čo je zdarma k službe. Tá je ako som spomínal už spoplatnená a free verzia nie je dostupná. Tu sú teda moje 4 tipy.

1. Uptime Robot

Uptime Robot umožňuje sledovať v bezplatnej verzii až 50 webov. Interval je 5 minút s históriou 2 mesiace. Platená verzia podporuje aj SMS notifikácie, sledovanie exspirácie SSL certifikátov, definovanie údržbových okien v čase a pokročilé nastavenia.
wide

2. Port Monitor

Port Monitor vo free verzii ponúka monitoring 2 webov, check každých 60 sekúnd a históriu spätne jeden týždeň. Počet notifikácií nie je limitovaný. Platené balíčky sa odlišujú počttom sledovaných webov. Všetky obsahujú push a emailové notifikácie.
wide

3.freshping

Freshping podporuje sledovanie 50 webov v minútovom intervale. Je možné si vytvoriť až 5 status stránok. Platená verzia zvláda 250 webov a globálne meranie latencie.
wide

4.StatusCake

StatusCake vie spúšťať 10 testov a na jedno webe robiť aj kontrolu rýchlosti načítania. Platená verzia vie monitorovať servery, SSL certifikáty a domény. Túto službu používam primárne.
wide

TIP: ak používate Route 53 od AWS, tak si viete nastaviť check pre endpoint. Mesačne to stoji asi dolár.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Pingdom ruší bezplatnú verziu monitoringu

Pingdom patrí bez pochýb medzi najobľúbenejšie nástroje na monitoring dostupnosti a rýchlosti webových stránok. Počas svojej existencie niekoľko krát

Prague PostgreSQL Developers Day 2016

V poradí už deviaty ročník konferencie Prague PostgreSQL Developers Day sa bude konať 17. a 18. februára 2016. Ako názov napovedá podujatie bude zame

Ako bolo na Velocity EU Amsterdam 2015?

Záver októbra patril v Amsterdame podujatiam, ktoré organizuje vydavateľstvo O'Reilly Media. Konkrétne išlo o OSCON a Velocity, práve na to druhé som

Publikované 27.02.2019
TOPlist TOPlist