Vlog


Sleduj ma


Twitter


4 alternatívy pre Pingdom zdarma

Pomerne často dostávam otázku čo by som odporučil ako lacnú alternatívu resp. takú, čo je zdarma k službe. Tá je ako som spomínal už spoplatnená a free verzia nie je dostupná. Tu sú teda moje 4 tipy.

1. Uptime Robot

Uptime Robot umožňuje sledovať v bezplatnej verzii až 50 webov. Interval je 5 minút s históriou 2 mesiace. Platená verzia podporuje aj SMS notifikácie, sledovanie exspirácie SSL certifikátov, definovanie údržbových okien v čase a pokročilé nastavenia.
wide

2. Port Monitor

Port Monitor vo free verzii ponúka monitoring 2 webov, check každých 60 sekúnd a históriu spätne jeden týždeň. Počet notifikácií nie je limitovaný. Platené balíčky sa odlišujú počttom sledovaných webov. Všetky obsahujú push a emailové notifikácie.
wide

3.freshping

Freshping podporuje sledovanie 50 webov v minútovom intervale. Je možné si vytvoriť až 5 status stránok. Platená verzia zvláda 250 webov a globálne meranie latencie.
wide

4.StatusCake

StatusCake vie spúšťať 10 testov a na jedno webe robiť aj kontrolu rýchlosti načítania. Platená verzia vie monitorovať servery, SSL certifikáty a domény. Túto službu používam primárne.
wide

TIP: ak používate Route 53 od AWS, tak si viete nastaviť check pre endpoint. Mesačne to stoji asi dolár.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Weekly #66 - D2IQ, SSH, monitoring, Shopsys framework 8, publikovanie na Instagram cez Creator Studio

Technológie Templating on OpenShift: should I use Helm templates or OpenShift templates? Mesosphere changes name to D2IQ, shifts focus to Kubernetes,

Postrehy z O’Reilly Velocity Conference 2018 London

Európsku edíciu konferencie O’Reilly Velocity som prvý a aj posledný raz navštívil v roku 2015 v Amsterdame. Sú to len tri roky ale vo svete technológ

Pingdom ruší bezplatnú verziu monitoringu

Pingdom patrí bez pochýb medzi najobľúbenejšie nástroje na monitoring dostupnosti a rýchlosti webových stránok. Počas svojej existencie niekoľko krát

Publikované 27.02.2019

Zdieľaj článok

TOPlist TOPlist