znám sa, že filmy o rôznych chorobách a smrteľne chorých ľudoch nemusím. Celkovo škatuľka dráma nieje to čo by som si vyberal na pohodový filmový večer. No dobrých reakcii sa na 50/50 valilo zo všetkých strán, tak som si ho pustil. Tento film ma dostal. Od začiatku až do konca.

Ide o príbeh 25 ročného mladíka, ktorý zistí že má rakovinu. Tu by som očakával zvrat na drámu a filozofovanie o živote ale film sa mení na komédiu. Adam, ktorého zahral Joseph Gordon-Levitt (pamätám si ho len z 10 vecí, ktoré na tebe nenávidím) sa ale chorobe rozhodol ukázať vztýčený prostredník.

Napriek tomu je to boj – nielen jeho ale aj jeho rodiny a kamarátov. Všetko sa obracia na hlavu, jeho kamarát na jeho problémy balí ženy a priateľka sa k nemu otočila chrbtom. Napriek tomu si realitu pripúšťa v hodine dvanástej. Pomôcť mu môže len operácia, chemoterapia totiž zlyhala.

Aj keď by sa mohlo zdať, že spojenie drámy a komédie je problematické tak to (u nás neznámy) režisér Jonathan Levine zvládol na výbornú. Príbeh mi je veľmi blízky, aj preto dávam 9 z 10.