Už máte aspoň elementárne znalosti ako robiť marketing na Facebooku. Že nie? Tak si prečítajte 8 tipov pre Facebook marketing a budete na tom o trocha lepšie. Veľmi často sa stretávam s tým, že ak aj fan stránka nazberá ľudí tak nevie komunikovať a prezentovať sa.

Tu je 6 tipov ktoré sa vám môžu zísť a mne sa osvedčili. Či už chcete s fanúšikmi komunikovať serióznym tónom alebo viac uvoľnene. Ak máte ďalšie nebojte sa ich doplniť do komentárov.

Pýtajte sa

Na otázku je slušné odpovedať – je pravdepodobnejšie, že otázka vyvolá reakciu v podobe odpovede. To sa o oznamovacej vete nedá povedať.

Včas odpovedajte

Ak sa fanúšik pýta vás pohotovo reagujte. Nepríjemné otázky je lepšie uhasiť skôr ako si na ne začnú odpovedať ďalší ľudia.

Stručnosť nadovšetko

Aj keď mate celkom veľký priestor tak aj tu platí, že menej je viac.

Adresujte odpovede

Používajte @ pred menom fanúšika ktorému odpovedáte. Aj keď nieje tato funkcia do komentárov priamo implementovaná tak dokážete, že ste sa komentáru venovali. Osobný prístup je dôležitý a vyhnete sa možným nedorozumeniam.

Poďakujte sa

Ďakovanie nieje prežitok. Ak žiadate o nejakú interaktivitu nezabudnite sa poďakovať.

Prekvapte fanúšikov

Určite je príjemné ako správca fan stránky pozná svojich fanúšikov. Skúste pri odpovedi @ použiť napríklad ich Twitter ID ak ho poznáte. Je fajn vedieť, že sa o nich zaujímate.