Koncom apríla tohto roku spatril svetlo sveta celkom zaujímavý projekt s názvom 80dni.com. Jeho účelom bolo predstaviť v tomto časovom horizonte 80 známych ale aj menej známych blogerov z našich zemepisných šírok. Matematicky vyjadrené 80 dní = 80 blogerov = 80 článkov.

Keďže počet skutočne dobrých a aktívnych blogerov s nálepkou SK spočítam na prstoch dvoch rúk bol som celkom zvedavý na nové tvare. Inak aj vďaka nulovej propagácii som zaznamenal projekt až keď dávno bežal. Po tom čo bola spomenutá asi desiatka blogerov to doslova zakapalo. Jedna vec je mať dobrý nápad – druhá je ho realizovať a tretia aj udržať pri živote. Toto sa vážne nepodarilo a ak by som si vsadil na Willyho Foga (to je ten animovaný) a jeho cestu okolo sveta, tak by som asi o celý svoj majetok prišiel.

Začiatkom tohto týždňa vstal projekt doslova z popola – začal sa mu venovať eMDi. Zatiaľ si vzal na paškál dve mená a to sú Bohumil Stejskal a Peter Šlosár. Oba sú zvládnuté výborne a s nadhľadom. Nejde o šablónový dotazník – predsa len každý blogger a blogerka sú iní. Pribudli aj fotografie a z kuloárov viem, že sa môžeme tešiť ešte na veľa zaujímavých mien. eMDimu samozrejme fandím, nech to dotiahne do konca – je to neľahká úloha no jedinečná a zaujímavá.

Píšte, komentujte – proste sa vyjadrujte a možno aj niečo vyhráte. Blogeri sebe!