Vlog


Sleduj ma


Twitter


Aký bol rok 2013?

Hodnotenie roka 2012 som vynechal. Jeho záver bol tak tragický, že som nemal ani na to chuť. Zo dna sa dá vždy odraziť čoho dôkazom je aj ten minulý rok 2013. Na jeho konci som začal písať hodnotenie, no tiež som sa naň vykašľal, ale teraz pre to, že som chcel aby ešte neskončil.

Na druhú stranu si myslím, že zhodnotenie si zaslúži – aj keď len v skratke. 2013 bol pre mňa rokom pozitívnych zmien a výziev. Občas sa oplatí zastaviť, prehodnotiť veci a vydať sa možno aj neprebádanou alebo ešte neexistujúcou cestou.

Čo mi najviac otvára myseľ a pomáha vytvárať nadhľad je určite cestovanie. V podstate kamkoľvek. Minulý rok som si zopakoval Amsterdam. To mesto úplne milujem a pevne verím, že aj tento rok sa nájde pár dní sa doň vrátiť. Super vhod prišlo aj zopár dní v Miláne vo veľmi príjemnej dámskej spoločnosti počas leta. Nespočet ciest do Prahy – proste mám to mesto rád. Tak isto tam rád vidím známe tváre.


Hudobne som sa príliš nerealizoval, pár priváte parties s priateľmi. Aj počet eventov, kde som bol ako návštevník klesol. Z festivalov to bola len Pohoda a Wilsonic, z koncertov zase Lana Del Rey a Ellie Goulding.

Na konferencie bol rok bohatší – určite TOP podujatiami bol The Next Web a Pioneers. Z tých lokálnejších WordCamp Bratislava a Žilinský Barcamp. Sem tam nejaký Startupcamp a podujatia v Connect Coworking. Vlastných prezentácii bolo pomenej.

Blog to dotiahol na desiate narodeniny. Času je naň málo, dávať si tento rok predsavzatie, že sa to zlepší by bolo zbytočné, ale veď skúsim s tým niečo spraviť. Myslím že s nálepkou bloger by som v spoločnosti vydržal pár rokov, aj keby som to zabalil. Zmenil som zamestnanie – to si zaslúžilo samostatný článoček. Mám po 30ke, kríza ešte neprišla. Že vraj sa objaví o rok – možno dva. Dúfam, že si to nevšimnem. Nemal som nejaké extra vnútorné hodnotenie svojho života, skôr som si zhrnul čo by som chcel postíhať, na čom zapracovať atď. Stretol som super babu s ktorou to je všetko ľahšie. Postavil som sa veciam ktoré som odkladal ako zubárka alebo vedenie motorového vozidla. Snažím sa v tom zlepšovať. Myslím v tom druhom.

Snažil som sa veľa čítať, menej hovoriť, viac počúvať a najviac robiť. Nadviazať kontakty, ktoré mi chýbali, zrušil tie, ktoré mi nič nedávali. Viac ľúbiť a keď relaxovať tak skutočne relaxovať. Pil menej vína, veľa whisky. Veľa varil, menej piekol. Konečne som si našiel čas na kreslenie, o to zase menej na fotenie.

Plány na tento rok nehovorím, že sú mega veľké, ale pre mňa zaujímavé. A snáď sa bude na jeho konci čím pochváliť.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Zomrel Braňo Rác – bloger a legenda slovenského internetu

Človek môže napísať tisíce článkov, no niektoré veci sa aj tak píšu veľmi ťažko. Tento raz bol poslom zlých správ eMDi, ktorý mi poslal nostalgické vi

Štát sa nepoučil a ide nakúpiť Microsoft licencie za 48 miliónov eúr

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI SR) plánuje nákup produktov a služieb kancelárskeho softvéru pre 36 organizác

Mojich 365 sekúnd z roku 2020

Áno, rok dvadsať-dvadsať nebol ako žiadny iný. Ak by my ešte počas januára niekto povedal, že nás doma uväzní celosvetová pandémia. A že len na Sloven

Publikované 08.01.2014

Zdieľaj článok

TOPlist TOPlist