Roky za rokmi bežia ako voda a ani sa mi nechce veriť, že tento blog si práve dnes môže spraviť piatu čiarku. Presne toľko rokov tu už je s vami. Pri všetkej skromnosti som rád, že za to obdobie si našiel nemalé množstvo čitateľov a našiel si aj svoje miestečko na slovenskom internete. Ešte radšej som, že práve vďaka blogu sa mi podarilo spoznať veľa skvelých ľudí. Ak pozerám históriu prvých spotov tak jeho zameranie sa nijako zásadne nezmenilo, je to mix všetkého množného čo ma zaujme a čo si chcem spoznámkovať. Je to jedna z mojich záľub, ktorá ma stále baví a možno práve preto, že to nieje z donútenia typu „musím niečo napísať“ mi tak relatívne dlho vydržala.

Dnes nebudú žiadne štatistiky (tak ako aj minulý rok), skôr poodhalím niečo z plánovaných zámerov. Blog jednoznačne potrebuje nový CMS, výber som už v podstate uskutočnil ostáva doladiť niekoľko pluginov. Veľkým orieškom bude template, prenos článkov a komentárov by nemal byť väčší problém. Čoho sa však obávam je zachovanie pôvodných URI článkov a ich presmerovanie, mod_rewrite snáď pomôže. Zmena je nevyhnutná, kvôli ďalšej existencii blogu.

Tak isto ho chcem sprehľadniť a zrýchliť. Časový horizont je ťažké odhadnúť, no snáď počas nastávajúcej uhorkovej sezóny ale hlavne po letných festoch si nájdem niekoľko večerov a pustím sa do toho. Veľká vďaka patrí skalným priaznivcom alian.info no tak isto aj príležitostným okoloidúcim. Inak teraz mi došlo, že štastisticky blogujem už pätinu môjho života. Ako menší bonus prikladám pár screenshotov z obdobia, keď tento web v nejakej podobe už fungoval, no blogom sa to nazvať nedalo. Ide o obdobie medzi rokmi 2000 až 2003.