Poradie medzi najväčšími cloud poskytovateľmi na svete sa z pohľadu finančných výsledkov zamiešalo. Prvej priečke stále dominuje Amazon, následovaný Microsoftom a tretia priečka patrí Google. Avšak na štvorku v podobe IBM predbehla Alibaba Cloud. Alibaba Cloud priniesla príjmy vo výške viac ako 2 miliardy dolárov vo fiškálnom roku 2018.

Dôvodom je, že Alibaba so svojím cloud portfóliom je už zaujíma firmy aj mimo Ázijský región a Tichomorie, kde je dvojka za AWS. Medzi zákazníkmi Alibaby tak je možné nájsť spoločnosti ako Philips, KPMG, Nestlé a podobne. Alibaba sa veľmi dobre zviditeľnila aj ako Worldwide Cloud Service Partner pre Olympijské hry.

Aj keď sa očakáva, že rast by mal časom ustať a budúci rok by mal byť na úrovni 60 %, tak stále je to veľmi pekný výsledok. Spomalenie bude na úkor rastu AWS. Alibaba stále investuje a buduje nové dátové centrá. Z finančného hľadiska by teda najbližšie mala zviesť boj s Google – tu Google Cloud Platform výrazne pomáha G Suite.

Každopádne prekonanie IBM, značky ktorá je legendou vo svete IT je určite potešujúca správa pre spoločnosť, ktorá funguje 9 rokov.