Európska komisia koncom marca vydala prehlásenie podľa ktorého firmy a občania Veľkej Británie stratia právo vlastniť a registrovať .EU doménu. Tým existujúcim nebude umožnené ju predĺžiť. Túto doménu najvyššej úrovne, alebo top level domain (TLD) by tak mali navrátiť. Registráciu a správu má momentálne na starosti nezisková organizácia EURid a to od roku 2003 a nezávisle od fungovania Európskej komisie.

Aj keď je .EU doména silno propagovaná nedá sa povedať, že by bola veľkým hitom. Momentálne sa doťahuje na 4 milióny registrovaných domén, čo je vzhľadom na veľkosť Európskej únie naozaj málo. 317 000 je registrovaných práve na občanov Británie.

Veľká Británia má vystúpiť z Európskej únie 30. marca 2019 - očakáva sa, že postoj, ako ďalej bude ešte upresnený. V opačnom prípade nastane podobná situácia ako bola až do nedávna s .SK doménou. A to, že si ju mohli registrovať len firmy a občania zo Slovenska. Preto sa to obchádzalo registráciou na rôzne subjekty, o čom by vedeli najmä české hostingy hovoriť.

Som veľmi zvedavý ako veľmi nekompromisne sa Európska komisia zachová. Každopádne Británia vedela, čo si odhlasovala v referende.