Vlog


Sleduj ma


Twitter


Služby ako Spotify alebo Netflix musia poskytovať rovnaký obsah vo všetkých krajinách EÚ

Tento týždeň som tu Európsku úniu už spomínal, no pozrieme sa na ešte jednu novinku, ktorá za to stojí. Ide o spoločné vyhlásenie Európskej komisie, Európskeho parlamentu a bulharského predsedníctva Rady EÚ, že od 1. apríla 2018 môžu Európania využívať svoj predplatený prístup k online obsahu v celej EÚ.

Ide o to, že nové pravidlá umožňujú sledovať filmy, počúvať hudbu, sťahovať elektronické knihy či hrať hry pri cestovaní alebo dočasnom pobyte v iných krajinách EÚ. A teda nie len to – aby to bolo možné dosiahnuť, tak poskytovatelia platených online obsahových služieb musia poskytovať rovnaké služby bez ohľadu na to, kde v EÚ sa odberateľ nachádza. Služby musia byť poskytované v iných členských štátoch rovnakým spôsobom ako v členskom štáte bydliska.

Aj keď sa hovorí o „cestovaní alebo dočasnom pobyte v iných krajinách EÚ“, tak toto dočasné obdobie nie je nijako časovo obmedzené.

Toto nové nariadenie neplatí pre bezplatné služby a jeho prijatie je na báze dobrovoľnosti zo strany poskytovateľa takéhoto obsahu. Podobné pravidlá platia aj pre verejnoprávnych vysielateľov, čiže bude na dobrovoľnosti subjektov ako RTVS či ČT, či sa rozhodnú obsah distribuovať. Práve v prípade druhého menovaného subjektu by ma to osobne potešilo.

EÚ sa snaží – minulý rok bol zrušený roaming, čo doteraz veľa mobilných operátorov nepredýchalo. Nasledovalo nariadenie, že e-shopy sú povinné svoj obsah predávať do ktorejkoľvek krajiny EÚ.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

10 najčítanejších článkov za rok 2020 na blogu alian.info

Koniec roka 2020 klope na dvere a aj preto by som rád pripomenul články, ktoré vás na blogu alian.info bavili najviac. Tak poďme sa na ne rovno pozrie

10 najčítanejších článkov za rok 2019 na blogu alian.info

Zostávajú posledné hodiny do konca roka 2019 a preto je na čase si pripomenúť tie články, ktoré vás na blogu najviac zaujali. A teda mali najväčšiu čí

Black Friday a Cyber Monday 2019 pre geekov (aktualizované)

Minulý rok výber tipov na Black Friday a Cyber Monday zaujal, tak postupne zberám zaujímavé zľavy aj tento. Prehľad je pravideľne aktualizovaný, takže

Publikované 06.04.2018

Zdieľaj článok

TOPlist TOPlist