Spoločnosť Atlassian, známa svojimi produktmi zameranými na zlepšenie tímovej spolupráce a produktivity, oznámila 12. októbra akvizíciu spoločnosti Loom, lídra v oblasti asynchrónnych video správ.

Loom je inovatívny nástroj, ktorý umožňuje efektívnu komunikáciu prostredníctvom rýchlo zdieľateľných videí. Osobne ho často používam, najmä ak potrebujem niečo ukázať a okomentovať alebo vysvetliť. Natočím video, ktoré si druhá strana pozrie, keď bude mať čas. Nemusím plánovať žiaden call alebo meeting.

Loom zostane dostupný ako samostatný produkt, ale zároveň sa integruje do ekosystému Atlassian, čo umožní užívateľom vytvárať a zdieľať videá priamo v rámci aplikácií, ako je Jira.

Príbeh Loomu sa začal pred ôsmimi rokmi, keď jeho zakladatelia zaznamenali, že video sa čoraz viac využíva v osobnom živote, ale v pracovnom prostredí bolo takmer neprítomné. Identifikovali pain point v každodennej komunikácii s videom - neohrabané nahrávanie, dlhé čakacie doby na upload, nepríjemné skúsenosti so sledovaním videa a absencia nástrojov na spoluprácu prostredníctvom videa.

Loom bol vytvorený s cieľom odstrániť tieto prekážky a urobiť video rýchlym, jednoduchým v práci. Dnes je Loom poskytuje svoje služby viac ako 25 miliónom registrovaných užívateľov, ktorí nahrali približne 1,5 miliardy minút videa, a má viac ako 200 000 platiacich zákazníkov po celom svete.