Ak som o auguste písal ako o asi najnevýraznejšom mesiaci, tak september bol jeho presný opak. Aj som tak s tým počítal. Bolo to intenzívne od prvého do posledného dňa.

  • 🏝️ September začal toľko vytúženou dovolenkou. Ako destináciu sme si s priateľkou vybrali Blanes, bránu do Costa Brava. Začiatok septembra je už koniec sezóny pre kataláncov a z minulosti sa nám tento prístup osvedčil. Ubytovanie s fantastickým výhľadom ma neskutočne ukľudňovalo.
Neskutočný výhľad
  • 🌇 Dovolenku narúšali len finálne práce na byte a telefonáty. Celkom vtipné bolo, že keď som odlietal sa dokončovali obklady a dlažby a keď sme prišli na apartmán v Španielsku, tak vo vedľajšom prvý deň robili to isté. Inak už byt zariaďujeme a čakáme na nábytok.
Costa Brava
  • 📖 Na dovolenke som rozčítal dve knihy, ale stihol som dočítať hlavne Obamovu Zasľúbená zem, samozrejme odporúčam. Odhadnutie Putina, ale aj Klausa a skúsenosť s Havlom boli zaujímavé kapitoly.
  • 🍗 Dobre padol aj víkend na Kopaniciach s priateľmi.
Tu zastal čas
  • 🤝 Mal som DevOps workshop pre GoodRequest chalanov, mimoriadne príjemné dva dni v jesennej Žiline.
  • ☁️ Teším sa zo spolupráce s Labyrinth Labs – chalanom by som chcel pomôcť s marketingovou a produktovou stratégiou pre ich služby.
  • 🔥 Konečne sa mi podarilo vycestovať aj na poriadnu konferenciu – konkrétne na PromCon do Berlína. Dvojdňové single-track podujatie malo neskutočný vibe od ľudí, ktorých baví ich práca a zdieľajú svoje skúsenosti s komunitou. Získal som nové kontakty a prepojenia. Budúci rok by som sa určite rád vrátil.
PromCon EU 2023
  • 🇩🇪 Zostalo mi trochu času aj na Berlín, prešiel som si obľúbené miesta. Hovorievam, že Berlín je za mňa taká veľká Cvernovka. A za tých pár rokov čo som tu nebol sa v tomto ohľade nič nezmenilo, práve naopak – ešte to akcelerovalo. Verím, že sa čoskoro vrátim a budem mať viac času na kultúru a objavovanie nových miest.
  • ✍️ Vo Websupporte mi vyšiel článok: Späť do školy: Tipy na užitočné aplikácie a nástroje nielen pre študentov.
Takéto dni môžem

No a so septembrom sa teda skončil aj môj sabbatical, ktorý vôbec nebol taký ako som si ho predstavoval. Ale to nevadí, lebo som si dal výzvu, že stále si chcem chrániť čas na oddych a svoju prácu - nájsť medzi tým ten správny balans. Držte mi prsty.