Vlog


Sleduj ma


Twitter


Audacity pridáva sledovanie používateľov

Len začiatkom mája som písal, že Obľúbený audio editor Audacity mení majiteľa a už sú tu aj prvé zmeny, ktoré celkom rezonujú, nakoľko nie sú zrovna prívetivé.

Prvou je, že prispievatelia do kódu majú podpisovať Contributor License Agreement (CLA). Vlastníkom všetkého čím prispejete je automaticky MUSECY SM LTD, nie samotný projekt. Komunita sa voči tomuto vyhranila, nakoľko je to vkladanie nedôvery medzi doterajších prispievateľov a nového vlastníka.

CLA už niekoľko raz komunitu naštvalo, touto zmenou si prešli projekty ako MongoDB a Elasticsearch. Na tomto princípe funguje aj distribúcia Fedora.

Druhou zásadnou zmenou je pridanie telemetry do zostavených aplikácií. Minimálne dáta, ktoré by sa mali zberať sú IP adresa, model procesora a verzia operačného systému. Tieto dáta sa dajú len veľmi ťažko obhájiť „vylepšovaním“ produktu. Skôr je tu obava o zber komplexných dát a ich následné zneužitie, či predaj.

Rýchlou reakciou bolo forknutie otvoreného kódu kade-tade.

Rozmohol sa nám tu taký „nešvar“, že firmy sa oháňajú open-source a slobodným softvérom. Do finálneho zostavenia, ale pridávajú takéto prekvapká. Stačí si pripomenúť Visual Studio Code od Microsoftu.


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Obľúbený audio editor Audacity mení majiteľa

Audacity je jednoznačne legenda. Ide o výborný open-source multiplatformový editor pre nahrávanie a editovanie zvuku. Používajú ho nie len hobby hudob

Unboxing Urbanears Plattan 2 Bluetooth | VLOG #53

Prečo som si vybral opäť slúchadlá od Urbanears? Aké boli dve generácie Sony? Viac na túto tému prezradím v tomto unboxing videu.

15 najlepších hudobných vecí za rok 2018

Prepad. Tak by sa štatisticky dalo pomenovať to, čo sa u mňa udialo s hudbou v roku 2018. Presnejšie o 60 menej ako v roku 2017. Znie to možno trocha

Publikované 06.07.2021

Zdieľaj článok

TOPlist TOPlist