To, že sa v sobotu v Žiline konal BarCamp asi neušlo nikomu, kto sa o internet u nás zaujíma. Tradične som si toto podujatie nechcel nenechať ujsť. Keďže sa v Žiline na Stanici konalo už druhý krát je s čím porovnávať.

Žilinu nemám zrovna najbližšie, cestu vlakom tam som z väčšiny prespal. Príchod na miesto konania bol krátko po jedenástej hodine. Milo ma hneď prekvapila pomerne veľká účasť – obe sály boli plné. V dolnej rozprával Mario Mjankov na tému Sociálne médiá v podnikaní a budovaní vlastnej značky a v hornej Zdeněk BrunaAko sa varí hosting alebo 12 rokov skúseností.

Barcamp Zilina 2010
Barcamp Zilina 2010

Tá sa pretiahla na toľko, že ma to celkom slušne znervóznilo – no a moju posunulo. Nechcel som ľudí zdržovať od obeda tak sa nakoniec zvrhla na rýchle preletenie slajdov. Vo vystupovaní pred ľudmi a prednášaní mám ešte čo trénovať – dúfam že z tohto video záznam nebude. Inak moju prezentáciu – ProBlogging – som tu už publikoval takže kto má záujem môže si ju prejsť.

Barcamp Zilina 2010
Barcamp Zilina 2010

Vhod padla dvojhodinová prestávka na obed – komu nestačili bagety mohol si odskočiť do mesta, ja som čas využil na pozdravenie starých známych ale hlavne zoznámenie s novými followermi.

Barcamp Zilina 2010

Poobede sa nieslo v znamení Twitter-u – Peter Kučerka v prezentácii načrtol Slovensko objavuje Twitter aká je vlastne situácia u nás. Plynulo naňho nadviazal Marko Kolár, ktorý sa snažil s účastníkmi aktívne diskutovať a vymieňať názory. Podarilo sa mu to veľmi dobre. Know-how budovania (internetovej) firmy od nuly o ktorom hovoril Michal Truban som už počul v Bratislave, tak nasledovalo občerstvenie. Inak Michal sálu totálne „vypredal“. Najviac ľutujem, že som len málo zachytil z prezentácie Ako vybudovať úspešný globálny startup o ktorej rozprával Juraj Ďuriš, keďže som bol už na ceste na vlak späť domov – podľa niektorých to bolo vyvrcholenie celého BarCampu.

Barcamp Zilina 2010
Barcamp Zilina 2010

Žilinský BarCamp sa z komornej akcie tento raz posunul do tej masovejšej polohy, no napriek tomu priestory Stanice vytvárali takú neoficiálnu atmosféru. Oveľa neoficiálnejšiu aká býva v Bartislave. Tu organizátorom patrí jedno veľké vďaka. Tento krát nebudem spomínať všetkých ľudí s ktorými som sa stretol, či zoznámil – veľmi nerád by som totiž na niekoho zabudol.

Barcamp Zilina 2010

Zhrnuté a podčiarknuté – celá akcia sa vydarila a už teraz sa teším na ďalší BarCamp. Povráva sa niečo aj o iných mestách, koľko je na tom pravdy ukáže asi len čas. Mojim paradoxom je, že zatiaľ čo predchádzajúci ročník ma nakopol k oprášeniu dvoch starších projektov ktoré momentálne fungujú tak tento raz som z neho odchádzal skôr s tým, že už všetko bolo vymyslené. Ale tak za to môže pravdepodobne to počasie.

Barcamp Zilina 2010
Barcamp Zilina 2010

Na záver nechávam odkazy na články a fotografie od ostatných návštevníkov – pokiaľ nejakých chýba smelo ho pridajte do komentárov.

Napísali

exot.boo.sk – Druhý Žilinský Barcamp – zhodnotenie
depi.sk – BarCamp Žilina sa niesol v priateľskej atmosfére
branorac.sk – BarCamp Žilina bol super akciou
midra.sk – A je po žilinskom BarCamp-e
webkseft.cz – BarCamp Žilina 2010 ve znamení sociálních sítí
blog.aspnet.sk/rostacik – Barcamp ZA
charvat.posterous.com – Aký bol BarCamp Žilina? +bonus: jeho zoznam Twitteristov
mojeokoli.cz – BarCamp – Žilina
cheworld.sk – Na Barcampe som sa opäť bavil

Fotografie

Peter Kučerka – Barcamp ZA 15.5
Brano Rac – BarCamp ZA