Pokiaľ hľadáte tip na romantickú drámu s prvkami komédie tak určite odporúčam Začiatky (Beginners). Priznám sa, že moc nemusím keď sa američania hrajú na ľahkú alternatívu, táto je ale mimoriadne dobre stráviteľná. Sex. Život. Pocity. Príroda. Mágia.

Príbeh sa zakladá na skutočných spomienkach na otca scénaristu filmu, ktorým je Mike Mills. Film je o tom ako Oliver (Ewan McGregor) po smrti otca (Christopher Plummer) stretáva Annu (Mélanie Laurent) – a napriek tomu, že má za sebou nejaké vzťahy tak tie dlhodobé mu príliš nejdú. Naviac Anna je iná ako všetky ostatné doteraz.

Oliver paralelne rozmotáva príbeh jeho otca, ktorý po smrti manželky s ktorou bol 44 rokov prizná, že je gay a začne si život užívať naplno. Aj keď Mills pomerne často uteká od hlavnej dejovej línie tak vďaka tomu sa dá lepšie pochopiť Oliver. Výpady k politike a aktivizmu sú fajn.

Aj keď Beginners sú klišé a tak milo a „alternatívne“ podaní. Ak si chcete spraviť pohodičku pri tragikomédii tak určite odporúčam. Dávam 8 z 10. A určite siahnite po soundtracku.