V dnešnej dobe je možné takmer čokoľvek. Najmä čo sa týka vedomostí a technologických predpokladov. V čom ale čokoľvek pokuľháva sú samotné dobré nápady. Tích nikdy nieje dosť a v biznise to platí mnohonásobne.

Veľa produktov a služieb je len slepo kopírovaných. Bez nápadu, bez jedinečnosti. Sú také ktoré sa dajú počítať za masovú záležitosť a hovorí sa že tu bolo už všetko vymyslené. Občas ale aj tu príde niekto, komu nestačí len klišé. Pridá napríklad lepšiu podporu, ľudský prístup, jednoducho niečo naviac.

Keď Kate Middleton plnila stránky médii a Kate Moss - dovtedy tvár Londýna – bola mimo, no stačilo prísť s originálnou kampaňou

Mrzí ma ak niekto ide do „kopírovacieho“ projektu s tým, že to chce všetko len prebrať bez nápadu ďalšieho rozvoja. Inšpirácia je dôležitá, no len ako začiatok – dôležité je to čo príde potom. A to bude len obyčajná kópia tak nejde o inšpiráciu ale krádež. Ešte k tomu, že už bolo všetko vymyslené – ak to od začiatku vidí niekto takto je lepšie sa do ničoho nepúšťať.

Raz som niekde na webe čítal, že trh (alebo čokoľvek čo aktuálne riešite a máte pocit, že tam nieje priestor) je ako pohár z guľôčkami – zdá sa plný, no ak sa doň natlačíte tak niekto iný z neho vypadne – ale vy budete vo vnútri.

Je len a len na vás či sa necháte vytlačit nie niekym originálnym, alebo s tým prídete vy.