Vlog


Sleduj ma


Twitter


Cliff Stoll - Kukaččí vejce

Je pravda, že momentálne som v časovej tiesni a viac nestíham ako stíham a aj tak som si našiel čas prečítať už druhý krát elektronickú knihu od Cliffa Stolla – Kukaččí vejce. Alebo ak chcete The Cuckoo's Egg.

Prvý krát to bolo asi pred dvoma rokmi no a teraz som ju "zhltal" za pár dní. Hej nieje bohvie čo čítať na monitore ale ide o celkom krátku záležitosť, tak prečo nie. Navyše ide tak troška o nostalgické si pripomenutie tohto skutočného príbehu starého už 20 rokov. Kto by netušil o čo ide tak, hlavnou dejovou líniou je chytanie hackera, ktorý hľadá informácie v akademických a armádnych sieťach. Astronóm a programátor Clliff Stoll objaví v účtovnú chybu vo výške 75 centov, cez ňu sa dopracuje až zisteniu, že v systéme ma hackera. Ten využíva jeho mašinu na výlety do armádnych a iných sieti. Autor do detailu popisuje kompletné monitorovanie a stopovanie nežiadaného návštevníka. Aby to nebolo také nudné čítanie, nájdete tu aj informácie z Cliffovho súkromného života. Zaujímavé je taktiež sledovať byrokraciu všetkých možných amerických trojpísmenkových agentúr. Zo smiešnej účtovnej chyby sa nakoniec vyvinie výborne organizovaná medzinárodná špionáž. Napriek tomu, že autor mimoriadne zrozumiteľne vysvetľuje všetky technické aspekty, popis programov a podobne určite to nebude kniha pre každého. Osloví skorej ľudí, ktorí majú bližšie k informačným technológiám.

Knihu nájdete na hysterke


Mohli by vás zaujímať aj tieto články

Tak dobrí, že vás neprehliadnu | VLOG #38

Video recenzia na druhú knihu, ktorej autor je Cal Newport a vyšla vo vydavateľstve Jan Melvil Publishing. "Tak dobří, že vás nepřehlédnou"

Weekly #17

Technológie WordPress is at a Crossroads Using Feature Detection to Write CSS with Cross-Browser Support The distributed team’s guide to Git mirrors L

Weekly #15

Technológie Aurora Serverless MySQL Generally Available Ubuntu, Debian, RHEL, and CentOS Linux Now Patched Against "Foreshadow" Attacks Prac

Publikované 16.02.2006

Zdieľaj článok

TOPlist TOPlist